fbpx
Саморозвиток
Як правильно доглядати за взуттям?

Все якісне взуття потребує регулярного догляду, щоб гарантувати його довговічність. Кожні два тижні і обов’язково після кожного забруднення – потрібно спочатку очистити їх від забруднень, нанести на них крем, а потім відполірувати якісною восковою пастою і полірувати спеціальною щіткою, бажано з кінським волосом.

Догляд за взуттям полягає не тільки в нанесенні крему і поліруванні. Також важливо дотримуватися кількох правил.

Взуття потребує перерви після дня використання: хоча б один день взуття має “відпочити”.

При взуванні важливо використовувати ложку, щоб захистити п’яту від пошкоджень.

Також дуже важливо при покупці правильно підібрати розмір і форму підошви, що забезпечить не тільки комфорт використання, але й довговічність.

Необхідно пам’ятати, що за взуттям потрібно доглядати звечора, оскільки якщо ви це зробите зранку воно буде “незахищеним”. Крем не встигає набути захисних властивостей. У шкіру легко набивається пил, вода, бруд.

Взуття з лакованої гладкої  шкіри миють водою або протирають вологою ганчіркою.

Після очищення взуття необхідно висушити при кімнатній температурі. В ніякому разі не можна ставити черевики під теплу батарею.

Для чищення замші, велюру або нубуку варто використати спеціальну гумову щітку. Якщо забруднення надто сильне, можна почистити його за допомогою вологої ганчірки. Мити замшу не бажано. Від водних процедур вона втрачає еластичність і грубіє. Набагато ефективніше потримати замшеві черевики над парою або ж використовувати спеціальну піну.

Щоб намокле взуття швидше просохло, протріть його зверху та всередині напхайте газетами. Через кілька годин папір вбере вологу.

Очищення взуття від бруду та пилу.

Перед використанням засобів для догляду необхідно зняти шнурки (при наявності) і ретельно очистити взуття від бруду і пилу. Спочатку чистимо щіткою верхню частину шкіри та підошву. Якщо взуття в основному використовувалося в офісі, цього зазвичай достатньо. При більшому забрудненні варто протерти шкіру вологою бавовняною тканиною. Це допоможе видалити будь-які твердіші частинки пилу, які можуть пошкодити шкіру, і забезпечити краще поглинання поживних речовин, що містяться в засобах для догляду.

Нанесення крему

Нанесіть крем тонким шаром на шкіру за допомогою спеціального пензлика (маркера) або тканини. Розкладіть крем по всій поверхні тканиною. Зачекайте приблизно 10 хвилин і відполіруйте щіткою з кінського волосу. Крем для взуття не містить твердих пальмових восків, а в основному олії, жири, м’які воски (бджолині) та пігменти. Він живить шкіру і колір.

Нанесення воскової пасти

Найкращим засобом для догляду за шкірою є паста, що містить пальмовий і бджолиний віск на основі бальзамічного скипидарного масла як розчинника. Його винайшли і вдосконалили на початку ХХ століття. Лише в наступні роки почалися пошуки дешевшої альтернативи. З’явилися препарати в пластикових тубах. Їх склад замінили скипидарною олією з водою. Це призвело до зниження вартості, але в той же час негативно позначається на дії препарату на шкіру взуття. Скипидарна олія в основному відповідає за запобігання утворенню кірки на шкірі шляхом нанесення кількох шарів воску.

Звичайно, це також суттєво впливає на повітропроникність шкіри. Дозувати кількість пасти легше, щоб створити на шкірі невидимий, дуже тонкий шар, який захищає від вологи, захищає від хімічних і механічних факторів і освіжає колір.

Догляд за новим взуттям

Відразу після покупки нового взуття його слід захистити восковою пастою. Після зняття шнурків покриваємо шкіру тонким шаром воску, що також важливо у важкодоступних місцях – наприклад, простір між краєм підошви та верхом. Найкраще для цього підійде спеціальна каркасна щітка або, можливо, зубна щітка з м’якою щетиною. Полірування можна починати щонайменше через півгодини. Якщо ви хочете, щоб ваше взуття блищало, ви можете нанести ще один шар пасти, почекати декілька годин, а потім відполірувати.

Уникайте вогкості в початковий період, особливо промочування шкіряної підошви.