fbpx

Як перестати витрачати енергію на непотрібні думки?

Одного разу під час виступу відомий індійський філософ Джiддy Крiшнaмyртi запитав аудиторію, чи хочуть вони дізнатися його секрет. Присутні в залі затихли і подалися вперед. «Ви знаєте, – сказав він, – я просто не парюся».

Звичайно, він сказав не так. На думку більшості, він сказав: «Знаєте, я просто не звертаю уваги на те, що відбувається», але він міг сказати і так, і сяк. Мені здається, що наплювальна концепція ближча більшості. Я заздалегідь прошу вибачення за грубість цієї фрази – але використовувати її я буду тут часто, – бо ніщо не передає цю істину так добре. Коли ви скажете комусь «не звертай уваги», цей хтось швидше за все на вас дивно подивиться – але тільки не той, хто прийшов на лекцію Крішнамурті. При цьому всі розуміють, що в житті іноді трапляються такі неприємні моменти, на які найкраще просто забити/наплювати. Не забивати – значить думати про те, що трапилося. Наприклад, хтось нагрубив вам по телефону і ви прокручуєте те, що трапилося в голові, ви не можете так легко наплювати. А якщо ви просто повісили трубку.

Якщо ви переживаєте, то це ще не означає, що ви робите щось корисне, хоча може здаватися, що це так. Здається цілком закономірним, що кожен раз, запарюючись над чимось, ми тим самим наближаємося до якогоїсь відповіді. Але це не так, тому що постійне прокручування в голові – це розумовий процес, а розумовий процес, що не спрямований на пошук рішення, марний.

Це проливає світло на одне з наших найбільших невикорінних і недалеких уявлень про людське мислення: ми впевнені, що більшість думок цінні самі по собі, що вони до чогось приведуть. Але більшість наших думок просто заповнюють нашу голову і захищають від реального життя. Вони не призводять до жодних важливих рішень або аналітичних висновків, вони просто поглинають нас і, можливо, ще й роблять наше життя коротше.

Читайте також: ЯК ПРОКИДАТИСЯ РАНІШЕ НА 2 ГОДИНИ ЩОДНЯ: ЧОТИРИ ПОРАДИ

Нам зазвичай здається, що наші роздуми виконують якусь функцію просто тому, що вони викликані сильною емоцією або тому, що вони спрямовані на предмет, який важливий для нас: це можуть бути справедливість, повага або сучасний стан суспільства.

Ні. Роздуми мають сенс тільки в тому випадку, якщо вони змушують ваше тіло рухатися і робити щось корисне. Це не означає, що на будь-яке життєве засмучення, грубість або несправедливість потрібно відразу ж відповідати дією. Зовсім навпаки. Зазвичай нічого з цим не поробиш або просто не хочеться робити. І це нормально. У більшості випадків краще взагалі нічого не робити, просто забити.

Така концепція може здатися апатичною. Насправді це не так. Це просто відмова від марної трати своєї енергії і часу на думки, які ні до чого не приведуть. Так, що якщо ви вирішили над чимось запариться, переконайтеся, що це призведе до якоїсь реакції на те, що сталося, і потім переходите до дії. Ось наочна схема дій.

Не так-то просто навчитися забивати. Для цього потрібна практика. Здатність забивати повинна входити в число тих життєво важливих умінь і навичок, яким ми вчимо дітей нарівні з умінням бути уважними, зав’язувати шнурки і триматися подалі від незнайомців. Не так давно я вийшов на пробіжку, і хтось окликнув мене з проїжджаючої вантажівки. Здається, він назвав мене педиком (або, може бути, Едиком?). Це мене здорово налякало, я навіть, здається, трохи підстрибнув від несподіванки. Вони, напевно, засміялися там у своїй кабіні і дали один одному п’ять або що там такі придурки зазвичай роблять після того, як кричать з машини.

У моєму житті були такі часи, коли я витратив би величезну кількість енергії, переживаючи через такі несправедливості. Але в той день я не збирався цього робити, і це пройшло повз мене. Я все ще відчував початковий сплеск люті і адреналіну, але вирішив просто пропустити цю п’ятисекундну подію, а не рефлексувати над ним ще півдня, а потім розповідати всім про нього. Я продовжив бігти і зауважив, що всього кілька секунд по тому на вулиці все знову стало тихо і мирно. Не було ні найменшого сліду події просто тому, що я не оживив її у своїй голові, я наплював на неї.

Я знав людей, які розповідали цілі історії, і не по одному разу, про яку-небудь не найприємнішу двадцатисекундну подію, яка сталася з ними багато років тому і яку вони ніяк не можуть забути. Я думаю, ви теж зустрічали таких людей. Не впадайте в таке ж безумство. Дотримуйтесь обраному курсу: просто забийте.

Уміння вчасно забити не означає, що ви завжди на все будете забивати. Це тільки означає, що ви робите це усвідомлено. У вас є на те причина. Головне – це зловити себе на відповідній реакції. Все починається зі злості і слів обурення у вашій голові, зазвичай у формі дотепної відповіді або внутрішньої проповіді про порядність і повагу. Ви можете почати прокручувати кілька можливих сценаріїв, в яких ви показуєте кривдникові, хто тут головний.

Читайте також: ДЛЯ ТИХ, ХТО ЛЮБИТЬ ПОПОЇСТИ: ЯК ПОБОРОТИ ВІДЧУТТЯ ГОЛОДУ

Також дуже легко захопитися мстивою фантазією, в якій (наприклад) ви подібно танку / Термінатору несетеся за вантажівкою, від чого він врешті-решт врізається в дерево, і ось ви вже стоїте і смієтеся, поплескуючи себе по боках.

Коли ви зловили себе на подібних думках, нагадайте собі, що вам взагалі-то наплювати на такі речі, і переведіть всю свою увагу назад на матеріальний світ. Що у вас було далі за планом, після того як стався цей мізерно маленький інцидент? Прислухайтеся до тіла: що йому потрібно, щоб рухатися далі?

Тому повісьте трубку. Наберіть наступний номер, пробіжіть ще один кілометр, змішайте напої, стрибайте на велосипед … все, що логічно випливає далі в житті людини, яка не звертає уваги на дрібниці життя. А якщо вам не терпиться над чимось зайвий раз замислитися, то краще задумайтеся над цим.

Джерело.

You cannot copy content of this page