fbpx
Без рубрики
Як можна зменшити плату за комунальні послуги: якщо підійти з розумом, то можна і з новими тарифами платити “по-старому”

З огляду на складну економічну ситуацію в країні українців цікавить, як можна зменшити плату за комунальні послуги. Виявляється, якщо підійти з розумом, то можна і з новими тарифами платити “по-старому”.

Як пише портал Domik.ua, Кабінет міністрів України планує виділити на “теплі” кредити 793 млн грн. За ці гроші сотні тисяч сімей зможуть утеплити стіни, замінити вікна і встановити негазовий котел. Держава “погасить” від 30 до 70% кредиту, решту коштів можна виплачувати частинами протягом трьох років. У той час як в уряді агітують впроваджувати заходи щодо енергоефективності, в банках кажуть: гроші закінчилися. Детальніше про те, чи вплинуть “теплі кредити” на суму в платіжках, чи реально взяти борг у банку, і як ще можна економити на “комуналці” – далі.

Читайте також:СКІЛЬКИ ГРОШЕЙ УКРАЇНЦІ ВИТРАТИЛИ У ПОЛЬЩІ – ЦИФРА ДУЖЕ СОЛІДНА

Утеплювати свій будинок

Вже через кілька місяців українцям прийдуть рахунки за опалення, яке в багатьох містах подорожчало в кілька разів. Міністр регіонального розвитку та будівництва Геннадій Зубко пояснює, українські сім’ї витрачають в 5 разів більше енергоресурсів, ніж жителі Західної Європи. Щоб платити менше, впевнений чиновник, потрібно утеплювати будинки, міняти вікна, встановлювати лічильники. На ці цілі можна взяти спеціальний “теплий кредит” – держава допоможе погасити борг.

“Ми два місяці тому поміняли два вікна в будинку – в самій холодній кімнаті. Кредит оформили на три роки. Пішли до підприємця, який встановлює вікна – він у нас вдома зробив заміри, порахував, скільки це буде коштувати, і дав нам цей кошторис. вийшло на 5 тисяч гривень. Ми оформили кредит на три роки, через два тижні держава погасила 3,5 тисячі, ще 1,5 тисячі заплатили самі. тобто 500 гривень потрібно було віддати в банк при оформленні кредиту (це 10%), і ось ще тисячу ми заплатили на третьому тижні “, – розповідає мешканка Херсонської області Олена.

Будь-яка українська сім’я (або ОСББ) може звернутися в один з трьох банків ( “Ощадбанк”, “Укрексімбанку” або “Укргазбанк”) з проханням надати кредит на заходи з підвищення енергоефективності. За підрахунками уряду, “теплими кредитами” вже скористалися 480 тисяч сімей. 70% кредиту компенсує тим, хто оформив субсидію і 30% тим, кому субсидія не призначається. Максимальна сума, яку може компенсувати держави, – 14 тисяч гривень.

Експерти з енергоефективності Анна Шумейко пояснює, 33% тепла втрачається через погану теплоізоляції стін. Утеплення одного квадратного метра зовнішньої стіни пінопластом коштує приблизно 300 гривень. Мінімальна площа утеплення – 20 квадратних метрів – обійдеться в 6 тисяч гривень. Згідно з програмою “Теплий дім”, тим, у кого оформлена субсидія, доведеться заплатити 1800 гривень, іншим – 4200 гривень. Утепливши стіни і замінивши вікна, можна зберегти 50% тепла.

Правда, заощаджувати на цьому можна буде тільки в тому випадку, якщо в будинку встановлений тепловий лічильник. Тепловий лічильник разом з установкою обійдеться приблизно в 4000-4500 гривень. У столиці компанія “Київенерго” встановлює такі лічильники на багатоквартирний будинок безкоштовно, а ось для того, щоб поставити лічильник у власну квартиру (якщо дозволяють технічні умови) доведеться заплатити самому. Крім лічильника необхідно встановити регулятор на радіатор, це дозволить контролювати споживання тепла, а значить і суму в платіжках.

“Ми за весь холодний період всього 1 Гкал тепла використовували. Живемо в новому житловому комплексі, в квартирі стоїть лічильник на тепло, на радіаторі регулятор тепла. Будинок теплий, тому ми іноді взагалі вимикали опалення. Квартира однокімнатна, в місяць виходило трохи більше 100 гривень “, – розповідає киянам Антон Кириченко.

Підводні камені “теплих кредитів”

“Надання” теплих “кредитів тимчасово призупинено в зв’язку з вичерпаним обсягом бюджетних коштів”, – йдеться на офіційному сайті “Ощадбанку”. На “гарячій лінії” банку “Сегодня.ua” пояснили: гроші, які виділила держава, закінчилися, а нові кошти не надходять. З 6 липня “теплі кредити” в банку не дають.

У державному “Укрексімбанку” кажуть: “Грошей у бюджеті немає, але ми чекаємо”. Коли саме відновлять кредитування – невідомо. У прес-службі міністерства регіонального розвитку та будівництва поясніяют, що додаткові кошти на “теплі кредити” в цьому році виділити планують, на даний момент відповідне рішення перебуває на узгодженні в Міністерстві фінансів. Гроші, які вже виділили на кредити – закінчилися.

До слова, проблеми з отриманням кредитів виникали ще до того, як гроші закінчилися. Так, українцям, які мають кредитну карту в іншому банку, можуть відмовити у видачі “теплого” боргу.

“У мене офіційний дохід мінімальний – роботодавець доплачує частина в конверті. Хотіла оформити кредит в” Ощадбанку “на вікна. Все зробила, як годиться. Принесла їм довідку про субсидії, довідку з місця роботи. Через два тижні мені сказали, що мені кредит дати не можуть до тих пір, поки я не закрию кредитку в іншому банку. Але насправді у мене там не кредит, а кредитна картка з лімітом! Мені сказали, що перевірили мене в якійсь системі і прийняли рішення, не давати “теплий кредит “, поки та картка не буде закрита!”, – розповідає мешканка Дніпропетровської області Ірина. У банку сайту “Сегодня.ua” пояснили – в кредиті дійсно можуть відмовити в тому випадку, якщо у менеджерів є сумніви, чи зможе боржник повернути кошти.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook