fbpx
Без рубрики
Як діяти у разі відмови у субсидії

Якщо ви подали усі необхідні документи на оформлення субсидії, але з певних причини отримали відмову, варто знайти альтернативні методи заощадження коштів на комунальних тарифах.

Енергоаудитор, менеджер ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк розповів, що допоможе українцям заощаджувати.

1) Встановлення лічильників: дізнайтеся скільки тепла споживає цілий будинок та поцікавтеся про технічну можливість встановлення приладу, адже у багатьох квартирах це неможливо.

“З однотрубної вертикальної системою опалення з подачею знизу або зверху жодна компанія-постачальник не погодиться встановити лічильник”, – зазначає експерт.

2) Індивідуальний тепловий пункт, система регулювання споживання тепла: повинні бути регулятори, які залежать від погодних умов, балансувальні клапани на стояки, терморегулятори на батареях в квартирах. Наприклад, на 100 квартир така система обійдеться в 300 тисяч гривень, по 3 тисячі гривень на кожну родину відповідно.

3) Енергоуадит: у цьому випадку вам не обійтися без допомоги фахівця, адже тільки він порадить, якими способами краще утеплити будинок.

Читайте також:КИЯНАМ НАЗВАЛИ СЕРЕДНІЙ РОЗМІР СУБСИДІЇ

“Непоодинокі випадки, коли висотні будівлі утеплюються тонким пінопластом з порушенням технології монтажу, який на висоті від дощу і вітру відвалюється. Або коли утеплюється кілька квартир замість того, щоб, наприклад, встановити в під’їзді енергозберігаючі вікна або встановити індивідуальний тепловий пункт, що як інвестиція принесе набагато більше ефекту по економії енергії і грошей мешканців “, – додав Свистюк.

4) Комплексне утеплення житла: замініть вікна та двері, утепліть стіни та шви. Це обійдеться дорого, але дасть результат.

“Потрібно всім будинком взяти кредит і виплачувати по місяцях. З ростом тарифів окупність таких витрат стає вище і вище. Для цього потрібно створити ОСББ і об’єднатися. Кредит витратити на встановлення теплового лічильника, утеплення будинку, заміну вікон, модернізацію”, – розповіла експерт Національного екологічного центру України з енергозбереження Анна Шумейко.

Нагадаємо, раніше портал “Знай.ua” повідомляв, що в Україні більше семи мільйонів сімей оформляють субсидію, тобто кожен другий українець буде отримувати знижку на комуналку. За статистикою, найбільше отримувачів субсидій у Сумській і Тернопільській областях (58,6% і 52,5% відповідно), а найменше – в Одеській і Києві (13,9% і 20,1% відповідно).

Джерело.