fbpx
Саморозвиток
Як бути чесним бізнесменом? – поради від Івана Павла ІІ

За книгою Андреаса Відмера “Папа і бізнесмен”.

Його звати Андреас. Він – молодий гвардієць, який два роки служив папі Івану Павлу ІІ у Ватикані. А потім, зберігши назавжди у серці слова понтифіка: «Іди і неси світові те, чого ти тут навчився», хлопець вирушив у доросле самостійне життя. Створив сім’ю, а згодом, маючи хист до підприємництва та менеджменту, заснував власний бізнес.

Коли наставали моменти, що чоловікові доводилося приймати непрості рішення, він постійно згадував те, чого його навчив Іван Павло ІІ.

Для того, щоб досягти успіху у будь-якій діяльності, важливо найперше пізнати самого себе і зрозуміти важливість покликання

Кароль Войтила, будучи ще юнаком, працював спершу у вапняному кар’єрі, а згодом на хімічному заводі і на власному досвіді дізнався, якою важкою може бути людська праця, тому цінував її понад усе. Тому Іван Павло ІІ завжди вмів викроїти трішки часу, аби просто запитати у когось із гвардійців чи інших працівників двору, як справи. Понтифік завжди наголошував, що всяка праця може бути святою, коли ми виконуємо її як чин любові.

Чому постійна молитва є незамінною у житті лідера?

“Коли ви мусите ухвалювати рішення, чи то беручи на роботу нового працівника, чи то шукаючи партнера в бізнесі, чи то випускаючи на ринок новий продукт, ви радитеся з кимось, хочете почути чиюсь думку, окрім власної. І Бог теж має щось сказати…”

Автор книги ділиться, що молитва не дозволить керівнику компанії ставитися упереджено до своїх працівників чи проявляти гордість у тому, що він все знає краще за інших. А гордість у бізнесі, як стверджує бізнесмен, змушує людей забувати про відповідальність.

“В корпоративному світі, де більшість людей оточили себе грубим емоційним та професійним панцирем, аби тільки приховати найменші вияви слабкості, сама думка про смирення здається чимось абсурдним. Та це єдиний шлях стати справді великим лідером”.

Потрібно вміти планувати майбутнє, при цьому живучи теперішнім

“Неважливо, скільки нагальних справ чекало на нього після завершення розмови, – згадує Андреас, – коли він (Іван Павло ІІ) розмовляв з вами, для нього існували тільки ви”.
Подібно і директор компанії повинен помічати всі деталі, бути уважним до своїх працівників і тоді він вестиме свою компанію у правильному напрямку. Бачення мети і перспективи допомагатиме роботодавцю і всім, хто працює з ним, зрозуміти цінність своєї праці.

Важливо, щоби ваша праця мала сенс: щоб ви знали, чому ви робите те, що робите.  Саме таке бачення мав Іван Павло ІІ.

Координувати таланти в команді – одне із правил чесного лідера

Вміння дати правильній людині правильне завдання може лише хороший лідер. Іван Павло ІІ розумів, що добрий лідер сам творить собі добру команду, що саме він може виховувати у своїх співробітниках чесноти, потрібні для успіху. Сам Іван Павло ІІ був надзвичайно уважним до людей, він розумів їх як особистостей і бачив, кому і що вдається виконувати найкраще. Аби у команді панував здоровий дух, будь-який керівник має обов’язок бути знайомим особисто і часто спілкуватися із працівниками своєї команди.

Місія лідера – завжди обирати те, що правильне

Вести чесний бізнес чи шахрувати – це рішення, що залежить від правильного використання нашої свобідної волі. Іван Павло ІІ у будь-якій ситуації вмів вибрати правильний шлях і пройти ним до самого кінця. Така звичка потрібна кожному менеджеру чи директору компанії, вважає автор книги. Адже ви не приведете свою компанію до успіху, якщо не здатні триматися у своїх вчинках правильно обраної лінії.

Кожен підприємець знайде у книзі “Папа і бізнесмен” відповіді на свої запитання, головна з яких: “Що слушне в людських стосунках, те саме слушне і в бізнесі. На першому місці завжди повинно бути добро людини”.

Галина Андрусів