fbpx
Дозвілля
Яблучний Спас дарує щастя для душі й здоров’я для тіла

На свято Переображення Господнього, яке в народі ще називають яблучний Спас, християни йшли до церкви з прикрашеними колоссям й духмяним зіллям кошиками з яблуками, грушами, сливами, виноградом.

Головний обряд – освячення під час Служби злаків та плодів. Люди вірять в те, що на Спаса яблука стають чарівними. Споживаючи освячені фрукти, загадували бажання, і вони обов’язково збувалися.

З Яблучного Спаса в садах починається гаряча пора. Яблука заготовляються запас за різними рецептами: їх сушать, замочують, консервують, щоб протягом зими мати доступні вітаміни.

Читайте також: Українці святкують Яблучний Спас – що не можна робити у цей день?

Яблука – корисний продукт. Якщо з’їдати всього по яблуку в день, то можна уникнути багатьох проблем. Корисно з’їдати яблуко після обіду, воно замінює чистку зубів. Воно не калорійне, багате вітамінами і клітковиною. Також цей продукт допомагає худнути. Це довели вчені.

Яблука корисні для мозку, поліпшують пам’ять. Якщо їсти яблуко в день, то рівень холестерину буде в порядку. Також ці фрукти допомагають роботі кишечника. Якщо ви їсте ці плоди, то захищаєте себе від раку товстого кишечника і молочної залози, але обов’язково їсти яблука зі шкіркою.

Яблука також допомагають очищати печінку, а насіння, які є в цьому фрукті, багаті йодом, необхідному для щитовидної залози.

Читайте також: Медики розповіли, як продовжити життя на 18 років

Джерело.