fbpx
Події
Яблучний Спас – що не можна робити у цей день

19 серпня хистияни відзначають Яблучний Спас. Також в цей день за церковним календарем велике свято – Преображення Господнє.

Відомо, що день Яблучного Спаса 19 серпня вважається офіційним закінченням літа і приходом осені – після нього ночі стають холодними, і настає пора збору врожаю.

Як і будь-яке церковне свято Яблучний спас має свої звичаї і традиції. Однак, є і заборони.

Що не можна робити на Яблучний спас? Заборонено на Другий Спас виконувати будь-які роботи, крім приготування їжі і збору врожаю: не можна шити, в’язати, займатися прибиранням і будівельними роботами: “хто на Спаса шиє – до кінця днів сльози ллє”.

Також не варто забувати, що йде Успенський піст. Не можна розважатися, їсти м’ясо, яйця, жирну їжу, і все, що викликає залежність. До таких продуктів церква відносить каву, чай, алкoголь і т.д.

Читайте також: Яблучний Спас: традиції та історія свята 

Успенський піст починається в день святкування Маковія, Медовий Спас 2017 відзначали 14 серпня, і закінчується на Успіння Божої Матері 27 серпня.

А ще, в цей день не можна вбuвати комах – вважається, якщо муха сіла на руку двічі – весь рік вам буде супроводжувати удача. При цьому важливо комаху не проганяти, а дочекатися, поки вона сама полетить.