fbpx
Саморозвиток
Я хочу сортувати сміття: з чого почати?

Поради новачкам

Щороку 15-го листопада, у світі відзначають день вторинної переробки.

Чи може одна людина змінити щось, сортуючи сміття? Так, може. За підрахунками, одна людина за рік виробляє в середньому 432 кг сміття.

Завдяки свідомому ставленню до переробки сміття саме ви можете зупинити вирубку лісів, уповільнити глобальні зміни клімату, врятуєте тварин, які думають, що пластик на звалищах чи в океанах – це їжа, тощо.

Сортувати сміття не так складно, як здається, згодом ця звичка переросте в постійну і ви уже не зможете інакше. Почніть з найпростішого:

– Сортуйте макулатуру, це не займе багато клопотів, оскільки папір не потрібно мити, це досить зручно. Але пам’ятайте, що для вторинної переробки не підходять чеки, серветки, одноразові стаканчики для кави.

– Досить просто відкладати пластикові кришечки від бутилок. Вони маленькі і багато місця не займатимуть. Також є пункти прийому, які приймають лише кришечки.

– Поставте поряд зі смітником контейнери і підпишіть їх: пластик, папір, скло, метал, органічні відходи. Якщо зовсім немає місця у квартирі, можна виділити місце для контейнерів на балконі, наприклад. Якщо відходи перед сортуванням помити і висушити, то сортування не завдасть ніякого дискомфорту

– На переробку також можна здавати непотрібний вам одяг, або ж віднести його у благодійні організації, які займаються таким збором.

Також впроваджуйте у своє життя звички, які допоможуть зменшити кількість відходів:

– Коли купуєте каву, можна взяти з собою улюблену термочашку, щоби постійно не викидати у смітник пластикові чи паперові стаканчики. Те саме стосується і води, яку можна завжди носити у власній пляшці.

– Відмовляйтеся від користування поліетиленових пакетів у супермаркетах чи магазинах. Користуйтеся тканинними сумками-шоперами, які сьогодні легко придбати будь-де.

– Також відмовляйтеся від пластикових трубочок, повітряних кульок на святкуваннях, надавайте перевагу паперовим упаковкам замість поліетиленових.

– Практикуйте за можливістю повторне використання речей. Наприклад, скляним баночкам можна надати друге життя замість того, щоби викидати їх.

– Залучайте до сортування сміття дітей, для них це буде весела і гра і корисна звичка у майбутньому.

Шукайте пункти вторсировини у своєму місті.

І пам’ятайте, що бути екосвідомим – це легко!