fbpx
Події
Втричі менше грошей від США: як це вплине на Україну

У 2018-му Сполучені Штати планують скоротити фінансову допомогу Україні на $393 млн. Зменшать допомогу країнам, що розвиваються. У попередньому плані бюджету на 2018-й рік повинні були надати Україні понад $570 млн. Новий проект передбачає $177 млн, повідомляє американське видання Foreign Policy.

“Перш за все, скоротять гранти. У різних сферах – від інформаційних технологій до сільського господарства. Також зменшать пільгові кредити для розвитку торгівлі між Україною та Сполученими Штатами. Думаю, військова допомога залишиться”, – говорить економіст Олександр Охріменко.

На його думку, проект USAID – Агентство США з міжнародного розвитку – неефективний. Він працює для малого та середнього українського бізнесу.

“Нав’язують наймати американських консультантів. Економічно зменшення фінансування не вплине на Україну ніяк. Матиме вплив тільки на імідж. Це показує, що у США дійсно проамериканський президент. А наша влада більше не зможе говорити, що НАТО і Америка їх люблять і дають їм кошти. Грантові гроші витрачають на держслужбовців та людей, наближених до влади”, – каже економіст.

Хоч фінансування українських проектів адміністрація Трампа планує скоротити втричі, у намірах Білого дому є очевидний плюс, пише політолог Михайло Басараб у Facebook.

“Пропонують змінити концепт допомоги на прагматичніший. Її переорієнтують з підтримки “програм розвитку” на програми з національної безпеки. Раціональне рішення за нинішніх обставин”, – зауважив експерт.

Читайте також: Курс валют на 26 квітня: євро і долар синхронно подорожчали

Допомога USAID йде на корисні речі, але не вирішує проблем України. Це знак уваги. Але це не вирішить важливі питання, каже дипломат Олександр Потєхін.

“570 мільйонів доларів – символічна сума для України в масштабах її економіки, соціальної сфери, зовнішнього боргу. Що 570, що 177 мільйонів – однаково. Менше вкрадуть. Водночас близько 4 мільярдів доларів США дає Ізраїлю щороку безвідплатно. Практично тільки на утримання збройних сил”, – говорить він.

Джерело.