fbpx
Події
Врятуйте нашу молоду сім’ю: благальний лист чоловіка Юлії Шпички, яка впала в кому у Єгипті (фото)

“Я, Шпичка Олександр Анатолійович, 1986 року народження, житель міста Узин, що на Київщині, звертаюся до Вас із проханням про допомогу у надзвичайно важкій ситуації, яка склалась з моєю дружиною Шпичкою Юлією.

З нашою родиною та нашою маленькою донечкою Євгенією (2 роки) під час відпочинку в Шарм Ель Шейху трапилася біда. В останній день нашого відпочинку моїй дружині Юлії на пляжі стало зле, по першим симптомам звичайний перегрів на сонці – запаморочення та головний біль. Прийом знеболюючих препаратів та виклик готельного лікаря не допоміг покращити її стан. Після трансферу до аеропорту їй стало ще гірше і її забрав на огляд і обстеження лікар аеропорту Шарм Ель Шейх. За 4 години перебування у шпиталі аеропорту її стан тільки погіршився і ми вимушені були відправити свою доньку рейсом до Києва зі своїми друзями, а я, залишився з дружиною. За добу лікарі шпиталю аеропорту Шарм Ель Шейху не змогли встановити діагноз.

Вночі почалися судоми. Дружина знепритомніла. Нас перевезли до міжнародного шпиталю Шарм Ель Шейху. Там пробули п’ять днів. Встановили діагноз “менінгоенцефаліт”. Дружині пробили легені, бо почала задихатися.

В Україну нас доставили санітарною авіацією. Лікування в Шарм-Ель-Шейху з перельотом до України нам обійшлося у $34 тис. — 880 тис. грн., з яких $20 тис. відшкодувала СК «ВУСО», котра спочатку відмовлялась виплачувати компенсацію, бо попереднім діагнозом, яким вона (СК «ВУСО») керувалась було алкогольне отруєння, яке не є страховим випадком. Після оприлюднення цієї інформації у ЗМІ та соціальних мережах та отримання результатів обстеження, яке спростувало попередній діагноз Юлі – алкогольного отруєння і підтвердило наявність серйозного захворювання, СК «ВУСО» переглянула своє рішення і погодилась на часткове відшкодування витрат пов’язаних з перебуванням у шпиталі Шарм Ель Шейху та транспортуванням до України. Решта необхідної суми була зібрана рідними, друзями та перерахуваннями не байдужих людей на картковий рахунок.

Перші півтора місяці після прильоту до України Юлю лікували в Олександрівській клінічній лікарні міста Києва. Дружину вивели з коми, але вона майже, як «рослина». Юля на оклик відкриває очі, хоч і дуже повільно, але повертає голову в бік шуму, час від часу емоційно реагує на різні ситуації – посміхається або плаче… Але це все ще стан «малої свідомості».

Перебування в Олександрівській клінічній лікарні було безкоштовним – про це домовилося Міністерство Охорони Здоров’я. Ми купували тільки медикаменти – це 2,5—3,5 тисячі гривень на день. Після того, як лікарі повідомили нам, що менінгоенцефаліту вже немає і дружині потрібна тривала реабілітація ми почали шукати реабілітаційний центр, чи медичний заклад з реабілітаційним відділенням.

В державних медичних закладах України не знайшлося можливостей надати Юлі необхідні умови для вкрай важливого етапу реабілітації. Тому 20 вересня 2016 року її перевезли на лікування до Київського приватного Медичного Центру «Універсальна клініка «Оберіг»», де є всі необхідні умови і спеціалісти-реабілітологи.

Дружина впізнає мене, доньку – Женю, батька, маму і друзів – бачимо це по очах і міміці. Доньку привезли до клініки лише нещодавно – боялися, що Женя злякається трубки в горлі та маминого стану. Донька постійно кличе Юлю. Тепер її доглядає моя мама.

11.11.16 р. Юлю виписали на домашній догляд і реабілітацію під постійним спостереженням дільничого невролога, бо подальше перебування у МЦ«Універсальій клініці «Оберіг»» стало неможливим через відсутність коштів. Були великі надії, що домашня атмосфера в комплексі з усіма необхідними діями по догляду і реабілітації прискорить одужання. Позитивні зрушення звичайно були, але 10.12.16 р. стан різко погіршився – з’явився біль незрозумілого характеру, від якого вона сильно плакала і вигиналась. Ми викликали швидку і Юлю було госпіталізовано до Білоцерківської районної лікарні. Проведені аналізи не допомогли встановити діагноз, після чого було прийнято рішення про переведення дружини до МЦ «Універсальної клініки «Оберіг»», де лікарі вже «знайомі» з історією хвороби Юлі і мають всі необхідні умови для поглибленої діагностики і виявлення причини болю.

12.12.16 р. Юля була госпіталізована до МЦ «Універсальна клініка «Оберіг»». На даний момент моя дружина Юля в тяжкому стані. Прямої загрози її життю немає, але вона повністю залежить від сторонньої допомоги. Її потрібно годувати, переміщувати, проводити гігієнічні процедури. Увесь час з нею знаходиться її мама.

На даний час Юля потребує хірургічного втручання (пластика дефекту черепа передньої черепної ямки). Якщо простими словами, то в неї відкриті гайморові пазухи в лобній частині голови, які у всіх людей мають бути закритими, і інфекція, яка в них збирається потрапляє до мозку і спричиняє сильний біль. Операція необхідна, щоб встановити пластину, яка закриє гайморові пазухи і не дасть інфекції проникати до мозку.

Така операція за підрахунками МЦ «Універсальної клініки «ОБЕРІГ»» коштуватиме від 110 000 грн. до 200 000 грн. (в залежності від складності, а також від пластини, яка буде підбиратись безпосередньо під час операції).

Перебування у МЦ «Універсальна клініка «Оберіг»» на місяць коштує від 150 000 грн. (в залежності від проведених обстежень, реабілітаційних практик і занять з логопедами).

На привеликий жаль, наша сім’я, таких коштів не має і тому я звертаюсь до людей, у яких є можливість і саме головне – бажання нам допомогти.

Моя Юля – великий молодець, ми усі бачимо як вона працює над собою і яких зусиль це їй коштує. У нас молода сім’я, тільки починаємо жити, донечці – 2 роки, Юлі – 29 років. Тільки зараз зрозумів, що щастя у дрібницях – прокидатись разом, проводити вечори в сімейному колі… це ніби то банальні речі, але це найбільше щастя. Дуже сподіваюсь, що все це ще у нас буде.

Щиро дякую!”- написав

Повну версію звернення, та реквізит для допомоги можна подивитися тут ⇓

Читайте також: Українці, що впала в кому в Єгипті, потрібна термінова реабілітація – у дівчини відмирають клітини головного мозку