fbpx
Без рубрики
Влітку українцям доведеться платити за «зайву» житлову площу

Українцям із «зайвою» житлоплощею вже через кілька місяців доведеться заплатити за кожен квадратний метр понад норми. Ставки податку і площа нерухомості, за яку не треба платити, визначає місцева влада.

В 2017-му прийдуть платіжки за минулий рік, тому нарахують податок з урахуванням мінімальної зарплати в сумі 1378 гривень, а ставка податку буде коливатися від 0 до 3% від мінімалки. Про це пишуть Українські новини.

Ще в кінці 2015-го парламентарії внесли зміни до Податкового кодексу (закон №909), згідно з яким податком обкладаються не тільки житлові квартири та будинки, а й сараї, гаражі, погреби, літні кухні тощо. Правда, більшість міськрад встановили нульову податкову ставку на господарські будівлі.

Читайте також: МВФ не схвалив пенсійну реформу Гройсмана – ЗМІ

За що доведеться заплатити: житловий будинок, прибудова до будинку, квартира, кімната в комуналці, будинок на дачі.

Податок стягується раз на рік. Крім того, власникам великого житла (понад 300 квадратних метрів для квартир і 500 – для будинків) доведеться додатково заплатити 25 тисяч гривень. Наприклад, власнику квартири площею 310 квадратних метрів у Києві до 1 липня має прийти платіжка на 28,4 тисячі гривень.

Якщо оплатити платіжку у вересні, доведеться заплатити штраф у сумі 10% від податку, якщо в жовтні – сума штрафу досягне 20%. Крім того, податковий інспектор може в рахунок боргу накласти на частину майна у податкову заставу. Якщо податок не сплачується тривалий час, продають майно за рішенням суду. Крім того, за несплату податків передбачена кримінальна відповідальність (ст. 212 ККУ).

Джерело.