fbpx
Події
Війна “ДРГ”: Туман змінив тактику бойових дій на Донбасі (відео)

За таких умов воїни максимально тримаються напоготові, і більше навіть вслухаються, ніж вдивляються у туман.

Густий туман на Донбасі дошкуляє українським воїнам, оскільки за такої погоди активізуються ворожі диверсанти, що сподіваються непоміченими підійти максимально близько до позицій ЗСУ. Натомість у армійців завдання не допустити ближніх боїв і відігнати ворога при мінімальній видимості. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

За таких умов воїни максимально тримаються напоготові, і більше навіть вслухаються, ніж вдивляються у туман. “Дня чотири тому взагалі матюки слухали – з посадки долинали. Видно, хтось за щось перечепивсь чи впав, не знаю”, – розповів боєць 25-го батальйону з позивним “Джексон”. Особливості рельєфу на ділянці фронту такі, що звук за кілометр долітає з такою силою, ніби його джерело перебуває в лічених метрах. Тож навіть на чийсь раптовий сміх із боку окупантів бійці інстинктивно відповідають пострілами.

“Слухають” туман і з протилежної сторони фронту. І ледве не на кожний підозрілий звук – відкривають вогонь. Три вибухи 80-міліметрових мін — це наслідок того, що бойовикам не сподобалось, як хлопці на українській позиції бензопилою розпилювали дрова. Однак бійці не нарікають: кажуть, що коли чутно все – це значно краще, ніж коли не чутно. Особливості позиції військових такі, що “візитерів” слід чекати одразу з кількох сторін, а якщо ворогові вдасться потрапити в тил, то буде створено маленький “котел”. Тож периметр обходять кожні 15 хвилин, аби запобігти несподіванкам.

Через небезпеку від ДРГ противника бійці навіть вирішили згорнути свій прапор. “Сильний вітер сьогодні був. А він майорів і заважав хлопцям просто слухати”, – пояснив боєць 24-ї бригади з позивним “Брист”. Для прапора вже зробили чохол, у якому його зберігають вночі, коли небезпека найбільша. Вдень полотнище розкручують і ладнають на бліндажі, бо це – гордість українських військових.

Також читайте:  “Є заяви бойовиків про виявлення тіл у військовій формі. До упізнання і судмедекспертизи говорити про це рано”, – спікер АТО про трьох зниклих на Донбасі воїнів

 

Джерело.

facebook