fbpx
Авто
Від слів до діла!!! Законопроект щодо авто на іноземних номерах зареєстровано у Верховній Раді (відео)

Від слів до діла: ідея щодо легалізації «тимчасівок» та «пересічників», а також послаблення податкового тиску на імпорт вживаних автомобілів, озвучена в недавньому інтерв’ю для AUTO.RIA нардепом Володимиром Парасюком, матеріалізована у формі документа. Законопроект №5567 «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо врегулювання транзиту та тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування)», зареєстрований у Верховній Раді. Отже, що запропоновано авторами проекту? Як українському громадянину можна буде ввезти автомобіль на іноземній реєстрації, не переживаючи, що через 5 днів він перетвориться на мішень для поліції та фіскалів?

Автомобілі, що попадають під дію нових правил: ТЗ, вік яких – 7 і більше років від року виготовлення. Для новіших ТЗ розмитнення за пільговими ставками передбачене в законі №1389-VIII (колишній законопроект №3251). Категорії ТЗ за УКТ ЗЕД, які включені в законопроект: 8703 (легкові авто); 8704 (вантажні ТЗ), але з обмеженням по повній масі до 3,5 т; 8716 (причепи до ТЗ зазначених категорій), 8711 (мотоцикли).

Вартість користування авто на іноземній реєстрації за 1 повний або неповний місяць, в % від повної вартості розмитнення (розраховується за ставками, діючими на момент ввезення): у 2017 році – 0,2%, в 2018 – 0,3%, в 2019 і далі – 0,5%. Для спрощення розрахунків, ті ж числа, але за рік: 2017 – 2,4%, 2018 – 3,6%, 2019 – 6%.

Де, як і коли потрібно буде платити за користування авто на іноземній реєстрації? Оплата здійснюється при ввезенні ТЗ в Україну на прикордонному КПП; сума повинна бути розрахована за весь запланований період використання такого ТЗ.

Умови зарахування та повернення коштів, сплачених за правилами умовного часткового звільнення від оподаткування митними платежами: загальна сума коштів, внесена за право користування ТЗ на іноземній реєстрації, не може бути більша, ніж сума повного розмитнення. Якщо частковими платежами внести 100% суми податків – ТЗ вважається повністю розмитненим. Кошти, сплачені за правилами умовного часткового звільнення від розмитнення, не повертаються. Власник ТЗ при продажі або передачі авто іншій особі може доплатити кошти, яких бракує для повного розмитнення авто, за вирахуванням вже внесених сум платежів.

Як дізнатись суму «абонплати» в грошах: розмитнення складається з мита (7,3…10% від оціночної вартості ТЗ), акцизного збору (ставка в євро, в залежності від категорії авто, помножена на робочий об’єм двигуна в куб. см.) та податку на додану вартість (20% від загальної суми вартості авто, мита та акцизу). Тепер від отриманого числа відніміть вартість авто, і від «розміру чистого розмитнення», тобто суми митних платежів, вираховуєте відсоток, який доведеться сплатити за вибраний період користування автомобілем.

Термін, на який можна буде ввозити авто за новими правилами: до 1 року, з можливістю продовження до 60 днів за умови оплати продовжених місяців.

Чи доведеться виїжджати за кордон на авто по закінченню 365 днів? Після закінчення дозволеного періоду в 1 рік слід звернутися в будь-яке відділення митної служби (не обов’язково на прикордонному пропускному пункті) і оплатити наступний необхідний період користування автомобілем – тобто, ще на 1 рік, і так далі. Робити «пересічку», тобто в’їзд-виїзд за кордон, немає необхідності.

Скільки автомобілів можна буде завезти «на себе» за новими правилами? – Один автомобіль. Для ввезення наступного доведеться вивезти вже наявний.

Які документи будуть потрібні для їзди на авто з іноземною реєстрацією: до чинного списку необхідних для водія документів (посвідчення водія, техпаспорт, страховий поліс…) додається митна декларація або «дозвіл користувача права на тимчасове ввезення ТЗ».

Що буде з «пересічкою»? Наприклад, хтось не захоче користуватися новими правилами, а, як і раніше, стояти в чергах на прикордонних КПП і кожні 5 днів кататися туди-назад, але безкоштовно. Любителям черг, контрабанди та регулярного відвідування закордону для розвороту та продовження дозволеного терміну для транзиту передбачені наступні нововведення. Термін «транзит» замінюється на «переміщення ТЗ». Переміщення на «старих» умовах, тобто, безкоштовно, буде дозволено тільки для нерезидентів (тобто іноземців). Для громадян України «переміщення» не забороняється, але за умови внесення на прикордонному КПП 100% суми митних платежів (тобто повного розмитнення) за автомобіль, в якості гарантії його зворотнього вивезення у встановлений термін (5 або 10 днів).

Обмеження і штрафи: забороняється використовувати ТЗ, ввезені за правилами умовного часткового звільнення від оподаткування з метою ведення підприємницької діяльності з використанням таких ТЗ. За порушення цих вимог передбачено штраф — 34 000 грн.

Перевищення задекларованого (і оплаченого терміну) користування ТЗ за обумовленими правилами на термін понад 60 днів – штраф у розмірі вартості ТЗ або його конфіскація. Протоколи про такі порушення будуть складатись без обов’язкової присутності порушника, а їх виконання буде обов’язковим у будь-якому випадку, навіть якщо не було можливості за вказаною адресою вручити письмове повідомлення порушнику.

Читайте також: Без розмитнення, за 6000 грн в рік: Ексклюзивне інтерв’ю AUTO.RIA з одним із авторів ідеї – нардепом Володимиром Парасюком

Джерело.

 

 

facebook