fbpx

Великий успіх у боротьбі з ВІЛ: що відомо про новий препарат

“Нова вакцина від ВІЛ” повністю не виліковує від недуги, але значно зменшує концентрацію вірусу в крові, що дозволяє відмовитися від антиретровірусної терапії. Про це повідомляє видання Meduza.

На конференції в Австралії вчені розповіли про препарати, завдяки яким кілька людей змогли впоратися з вірусом імунодефіциту і відмовитися від періодичного прийому ліків. У дослідженні медиків взяли участь 15 осіб. Всі вони отримали терапевтичну вакцинацію.

Спочатку їм ввели препарат, який дозволяє натренувати імунну систему розпізнавати клітини, що містять вірус, і атакувати їх. Потім – другий препарат, який застосовується у лікуванні онкологічних захворювань. Передбачалося, що він допоможе “вигнати” з тканин неактивний вірус. Справа в тому, що з неактивними вірусами неможливо впоратися за допомогою наявних ліків, тому потрібна активація.

У результаті у десяти осіб збільшилася кількість вірусів у крові – і вони повернулися до антиретровірусної терапії. Але у п’яти осіб вірус або не виявлявся, або виявлявся на незначному рівні. У такому стані ці пацієнти перебувають вже досить довго – від 7 до 30 тижнів.

Читайте також: Важливо!!! МОЗ назвало небезпечні та недієві препарати під час лікування від ГРВІ

Не можна сказати, що ці люди повністю вилікувалися від хвороби. Вірус у крові як і раніше знаходять, просто він не досягає такого рівня, коли можна говорити про якийсь небезпечний процес. Однак ВІЛ-інфекція може повернутися у будь-який момент.

Тепер вчені мають дізнатися, чи не буде якогось несподіваного впливу ліків на організм і чи не повернуться всі пацієнти до вихідного стану. Крім того, потрібно провести більш масштабні дослідження, які, можливо, дадуть відповідь на питання, чому препарат зробив позитивний вплив тільки на невелику частину пацієнтів.

Джерело.

You cannot copy content of this page