fbpx
Події
Великий успіх у боротьбі з ВІЛ: що відомо про новий препарат

“Нова вакцина від ВІЛ” повністю не виліковує від недуги, але значно зменшує концентрацію вірусу в крові, що дозволяє відмовитися від антиретровірусної терапії. Про це повідомляє видання Meduza.

На конференції в Австралії вчені розповіли про препарати, завдяки яким кілька людей змогли впоратися з вірусом імунодефіциту і відмовитися від періодичного прийому ліків. У дослідженні медиків взяли участь 15 осіб. Всі вони отримали терапевтичну вакцинацію.

Спочатку їм ввели препарат, який дозволяє натренувати імунну систему розпізнавати клітини, що містять вірус, і атакувати їх. Потім – другий препарат, який застосовується у лікуванні онкологічних захворювань. Передбачалося, що він допоможе “вигнати” з тканин неактивний вірус. Справа в тому, що з неактивними вірусами неможливо впоратися за допомогою наявних ліків, тому потрібна активація.

У результаті у десяти осіб збільшилася кількість вірусів у крові – і вони повернулися до антиретровірусної терапії. Але у п’яти осіб вірус або не виявлявся, або виявлявся на незначному рівні. У такому стані ці пацієнти перебувають вже досить довго – від 7 до 30 тижнів.

Читайте також: Важливо!!! МОЗ назвало небезпечні та недієві препарати під час лікування від ГРВІ

Не можна сказати, що ці люди повністю вилікувалися від хвороби. Вірус у крові як і раніше знаходять, просто він не досягає такого рівня, коли можна говорити про якийсь небезпечний процес. Однак ВІЛ-інфекція може повернутися у будь-який момент.

Тепер вчені мають дізнатися, чи не буде якогось несподіваного впливу ліків на організм і чи не повернуться всі пацієнти до вихідного стану. Крім того, потрібно провести більш масштабні дослідження, які, можливо, дадуть відповідь на питання, чому препарат зробив позитивний вплив тільки на невелику частину пацієнтів.

Джерело.