fbpx
Події
Важливо!!! МОЗ назвало небезпечні та недієві препарати під час лікування від ГРВІ

Дев’ять типів препаратів міністерство офіційно визнало недієвими або навіть шкідливими.

Міністерство охорони здоров’я офіційно закликало не використовувати під час лікування від ГРВІ дев’ять типів препаратів, зокрема антибіотики, противірусні та рослинні препарати.

Про це йдеться в документі, направленому керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської держадміністрації. Його на своїй сторінці у Facebook опублікував заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.

Відповідно до документа, МОЗ не рекомендує для лікування ГРВІ антибіотики, противірусні препарати (крім озельтамівіру і занамівіру за показанням лікаря) та інтерферони (рівносильні плацебо).

“Імуномодулятори” та “сиропи від кашлю” у Міністерстві визнали шкідливими. Останні — для дітей віком до 4 років.

Також МОЗ не рекомендує антигістаміни, вітаміни та рослинні препарати за ГРВІ, адже їхня ефективність під час лікування не доведена.

Що ж до “комбінованих ліків від застуди” (НПЗП+протинабряковий+антигістамінний), то вони заборонені для лікування дітей молодшого віку, однак можуть полегшити симптоми ГРВІ у дорослих.

Крім того, МОЗ закликало керівників медичних закладів взяти під контроль призначення ліків під час ГРВІ.

Читайте також: МОЗ впроваджує електрону медицину

Відомий педіатр Євген Комаровський, своєю чергою, у відповідь на рекомендацію міністерства написав на своїй сторінці у Facebook:

“Звертаю увагу, що лікар, який при діагнозі ГРВІ призначив вам чи вашій дитині що-небудь з перерахованого вище, це людина, у якої свій особливий шлях в медицині, відмінний від шляху цивілізованого, і такий, що суперечить вказівкам МОЗ”.

Читайте також: Як не захворіти на грип: 10 порад від доктора Комаровського

Джерело.