fbpx
Події
Вдови учасників АТО пройшлися модним подіумом (фото)

Колекції стилізованого та етнічного одягу показали на території замку-музею “Радомисль” у Радомишлі на Житомирщині. Його ініціювала директор замку, доктор Ольга Богомолець.

Фестиваль “Аристократична Україна” пройшов уперше. Участь взяли українські дизайнери та іноземці. Представники Малайзії, Польщі та Кореї показали свої етнічні костюми. У них пропливли на човнах територією замку. Моделями показів виступили звичайні жінки. Зокрема запросили вдів учасників АТО.

Читайте такожАЛІСА ВОКС ПРО ПІСНЮ СКРЯБІНА: «Я ВИКОНАЛА ПІСНЮ З ДОЗВОЛУ ВДОВИ КУЗЬМИ»

“Коли дівчинці наставало 14-15 років, вона була готова складати собі весільну скриню. У ній обов’язково мало бути полотно – на простині, святкові і щоденні, наволочки, на сорочку собі і чоловікові, дитині. Полотно – на усі потреби, які виникали. Його жінка мала зробити своїми руками. Я щаслива, що сьогодні можемо повертатися до української традиції, і що жінка вже не мусить так тяжко працювати”, – сказала Ольга Богомолець.

Крім одягу дизайнери показали стилізовані сумочки, вінки та прикраси. У другій частині фестивалю моделі вийшли в автентичному вбранні Полтавської, Донецької областей та Волині.

“Ми перестали помічати, якими є у довгій сукні. Національний одяг не просто красива річ, а ще й оберіг. Жінка черпає енергію від землі саме у довгій сукні”, – говорить Ольга, співробітниця замку. Власторуч шиє і вишиває собі одяг. Прийшла у довгій лляній сукні з вишитим поясом.

Організатор заходу Ольга Богомолець сказала, що він став поштовхом до щорічного великого фестивалю національного вбрання. Його хочуть проводити восени в замку. Запрошуватимуть учасників з усіх іноземних дипломатичних представництв, які діють в Україні.

Джерело.

Реклама