fbpx
Події
Вчені зробили революційне відкриття у сфері лікування астми

Дослідження показали зв’язок між кишковими мікроорганізмами, активністю імунної системи і алергією.

Використання пребіотиків може полегшити симптоми астми, які викликані фізичною активністю, показує нове дослідження, опубліковане в British Journal of Nutrition, передає Комментарии.

Астма є одним із найбільш поширених захворювань на Землі. Воно характеризується запаленням і звуженням дихальних шляхів, що викликає задишку, кашель і хрипи.

Є два типи астми: алергічна і неалергічна. Алергічна астма провокується алергенами (пилок, пил і цвіль), а неалергічна астма – іншими факторами, включаючи стрес, фізичні вправи, хвороби і лікарські засоби. Проте у 90% пацієнтів з астмою симптоми можуть ускладнюватися під час або після фізичних навантажень.

Вилікувати астму неможливо, тому лікарі рекомендують хворим приймати препарати, які здатні полегшити симптоми.

Читайте також: Науковці випадково виявили ефективні ліки від герпесу

Вчені з Нотінгемського університету припускають новий шлях лікування людей з астмою – пребіотики. Вони містяться в бананах, вівсянці і топінамбурі та сприяють зростанню “хороших” бактерій кишечника, допомагаючи підтримувати здоров’я травної системи.

Ряд досліджень показали зв’язок між кишковими мікроорганізмами, активністю імунної системи і алергією. У дослідженні брало участь 10 чоловік з астмою і 8 осіб без астми в контрольній групі. Учасники отримували пребіотик B-GOS протягом 3 тижнів.

Дослідники говорять, що їх результати свідчать про те, що пребіотик може бути ефективним засобом для лікування хворих з астмою. Адже B-GOS через вплив на мікрофлору кишечника послаблює гіперреактивність дихальних шляхів.

Читайте також: Медична реформа: приватним лікарям спростять життя, а народу дадуть безкоштовний пакет медпослуг

Джерело.