fbpx
Дозвілля
Вчені з’ясували, чому відбувається дежав’ю

У людей, з якими трапляється цей феномен, добре працює пам’ять, стверджують дослідники

Нейробіологам вперше вдалося пролити світло на природу дежавю – психічного стану, при якому людина відчуває, що вже бувала в якійсь ситуації. Про це повідомляє New Scientist.

Довгий час вчені не могли зрозуміти природу виникнення цього феномена. За однією з версій, його природа кшталт здібності мозку викликати помилкові спогади, проте вчені під керівництвом Акіри О’Коннор з Сент-Ендрюського університету довели, що це не так.

Ними був використаний метод, який використовується для виклику помилкових спогадів, коли пацієнтові говоряться пов’язані за змістом слова типу подушка, ліжко, ніч, сновидіння, і не говориться слово “сон”, що зв’язує їх. Зазвичай, людина, згадуючи їх, називає і пропущене слово. В аналогічному експерименті добровольців після проголошення їм слів запитували, чи чули вони слово на букву С, і всі відповідали негативно.

Пізніше, коли учасників запитували, які слова вони чули, вони пам’ятали, що ні звучало слово на букву С, однак, коли їх питали про слово “сон”, в пам’яті викликалося помилкове враження, і вони говорили про дежавю. За допомогою МРТ вчені встановили, що в цей момент у людей активізувалася префронтальная кора головного мозку, яка бере участь у прийнятті рішень.

На думку вчених, це означає, що дежавю – ознака того, що система перевірки пам’яті людини працює добре, і людина рідко забуває події.

Читайте також: ЯКЩО ВИ ПОБАЧИЛИ ЧОРНУ КРАПКУ НА ДОЛОНІ У ЖІНКИ – НЕГАЙНО ТЕЛЕФОНУЙТЕ В ПОЛІЦІЮ (ФОТО)

Джерело.

Реклама