fbpx

Вчені: відхилення мозку у недоношених немовлят починають формуватися ще в утробі матері

Науковці з Єльського університету (США) провели дослідження, результати якого, за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ), показали, що неврологічні порушення у недоношених немовлят починають формуватися ще в утробі матері. Дослідження опубліковане в журналі Scientific Reports.

Те, що передчасно народжені діти доволі часто мають неврологічні розлади, такі як аутизм, церебральний параліч і синдром дефіциту уваги та гіперактивність – загальновідомий факт. Але те, що всі ці відхилення формуються ще до народження малюків раніше було лише припущенням вчених, а тепер вони це довели за допомогою фМРТ.

Під час проведення дослідження, вчені оцінили нейронну активність головного мозку у 32 плодів в утробі матері. 14 з цих 32 немовлят народилися недоношеними (від 24 до 35 тижнів). З’ясувалося, що нейронні зв’язки були слабші в мозку плодів, які згодом народилися недоношеними. Слабкі нейронні зв’язки в основному були локалізовані в лівій півкулі мозку, яка відповідає, в тому числі, і за мовні здібності. Також вчені планують найближчим часом взятися за довгострокове спостереження за життям недоношених дітей.

Читайте також: Вагітні жінки, які не мають де мешкати, можуть знайти прихисток у монастирі на Тернопільщині

Джерело.

You cannot copy content of this page