fbpx

В Україні вперше прийнято рішення про відкликання депутата

У Кам’янському Дніпропетровської області вперше в історії України було прийнято рішення про відкликання депутата міської ради.

Про це повідомляє “Радіо Свобода“.

Так, Кам’янська територіальна виборча комісія прийняла на своєму засіданні постанову про припинення повноважень депутата від Блоку Петра Порошенка Юрія Литвиненка. Цією постановою передувало рішення партійного з’їзду.

Як повідомили у партії “Блок Петра Порошенка-Солідарність”, рішення про відкликання депутата ухвалили на партійному з’їзді 17 березня. У партії зазначили, що вперше в Україні після прийняття нового закону “Про місцеві вибори” був застосований механізм відкликання щодо депутата місцевої ради.

Ініціативна група зібрала в Кам’янському більше 1800 підписів виборців за відкликання депутата, зазначили у партії.

Наголошується, що партійна перевірка встановила низку порушень з його сторони, зокрема, відсутність роботи із виборцями на окрузі.

“Як повідомила керівник міської організації партії Наталія Шкуренко, після виборів Юрій Литвиненко уникав виконання депутатських обов’язків, за що був виключений зі складу фракції, а також став фігурантом кримінальних проваджень через виявлені факти зловживання службовим становищем та нецільового використання коштів”, – йдеться у повідомленні партії.

Водночас сам екс-депутат всі звинувачення відкидає і заявляє, що збір підписів за його відкликання “був організований керівництвом місцевої організації партії на порушення законодавства”.

“Є кілька пунктів, за якими депутат може бути відкликаний. Порушення Конституції – на момент, коли прозвучали ці звинувачення, не було жодної статті Конституції, яку я порушив і це було б доведено в суді. Відсутність роботи з виборцями – теж немає. Тільки в цьому році я надав допомогу виборцям, інвалідам, підшефній школі 10 разів. Відсутність звіту про роботу – немає. Звіт про мою роботу за 2016 рік у грудні був оприлюднений на сайті”, – сказав сам Литвиненко.

“Пропуски на сесії? На той момент, коли готувалися документи, відбулося 14 сесій, на 12 із них я був присутній, на двох не був через хворобу. Я був депутатом шести скликань міськради, я був радником мера, але це нікого не зупинило”, – додав він.

За словами Литвиненка, поки він вивчає документи про своє відкликання, щоб визначитися із подальшими діями. Він не виключає, що буде оскаржувати рішення у суді.

Закон про місцеві вибори, прийнятий у 2015 році, передбачає можливість відкликання депутата місцевої ради, який не справляється зі своїми обов’язками.

Читайте також: В Україні може з’явитися завод Tesla (відео)

Джерело.

You cannot copy content of this page