fbpx
Події
В Україні підскочив курс євро, долар теж дорожчає

Гривня втратила в ціні в офіційних курсах НБУ на 28 березня. На сьогодні, 28 березня, Національний банк України (НБУ) встановив такі курси основних іноземних валют до гривні:

1 долар США – 27,15 грн;
1 євро – 29,56 грн;
10 російських рублів – 4,76 грн.

Таким чином, курс долара, порівняно зі вчорашніми значеннями підвищився ще на три копійки і залишається вище за психологічну позначку в 27 грн/дол. Так високо курс долара не піднімався з 6 березня.
Курс євро зріс відразу на 26 копійок. Російський рубль “поправився” на чотири копійки.

У понеділок, 27 березня, курс долара на міжбанківському валютному ринку України знизився на одну копійку в продажу та купівлі. Торги завершилися котируваннями 27,11-27,15 грн / дол. Сьогоднішні торги ще не почалися.

Аналітики вважають, що в найближчі тижні курс долара в Україні прогнозується в рамках базового прогнозу на рівні 27-28,5 грн, проте ризики для гривні зростають. Однією з ключових загроз для стабільності національної валюти залишається “націоналізація” українських підприємств в так званій “ДНР” і проведена за нею торгова блокада тимчасово окупованих територій Донбасу. Через це Україна втрачає валютну виручку.

Читайте також: Що буде з курсом долара в Україні: прогноз аналітиків

У разі розвитку негативного сценарію, пов’язаного, в тому числі, з падінням експорту, курс долара в Україні може перейти в вищий ціновий діапазон – 28,5-30 грн за долар.

Нагадаємо, питання України, призначене до розгляду на 20 березня, зникло з порядку денного засідання ради директорів МВФ. Тепер порядок денний розписаний до 31 березня, і питання України в ньому немає.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що перенесення викликане зміною економічної ситуації в країні через блокаду на Донбасі і стало новим викликом для влади. Національний банк України (НБУ) і Мінфін повинні оновити макроекономічні прогнози з урахуванням ефекту торгової блокади, НБУ вчора вже погіршив прогнозні показники.

Джерело.