fbpx
Політика
В СБУ розповіли, як Росія готувала вторгнення через “ВКонтакте” і “Однокласники”

Спецслужби Росії через соцмережі “ВКонтакте” і “Однокласники” вдавались до інформаційно-психологічних операцій проти України. Зокрема під час підготовки до військового вторгнення.

Про це заявила заступник начальника департаменту контррозвідувального ой захисту в сфері інформаційної безпеки СБУ Юлія Лапутіна, інформує 24 канал з посиланням на УНІАН.

Зокрема, у російських соцмережах створювали, адмініструвати та штучно нарощували відвідуваність антиукраїнських і проросійських груп в Україні.

“Відомо, що значну частину цих груп адмініструвати з території Росії, також застосовувалися заходи залучення спецслужбами РФ громадян України, які, в деяких випадках за грошову винагороду, що проводиться через сервіс “Яндекс.Деньги”, здійснювали акції на шкоду територіальній цілісності, суверенітету і безпеки Україна”, – пояснила Лапутіна.

Читайте також:   Прощавай, ВКонтакте: в українській соцмережі Ukrainians вже понад100 тисяч користувачів

Нагадаємо, 16 травня згідно з Указом президента Петра Порошенка в Україні заборонили соцмережі “ВКонтакте” та “Однокласники” та інші російські ресурси терміном на 3 роки.