fbpx
Події
В Польщі хочуть кардинально змінити процедуру працевлаштування українців

Міністерство праці, родини та соціальної політики Польщі пропонує оновити закон «Про промоцію працевлаштування», яким передбачається істотна зміна процедура працевлаштування українців. Про деталі змін пише газета для українців Польщі «Наш вибір».

Видання провело інтерв’ю із експертом з питань легалізації перебування, головою Фонду розвитку «Понад кордонами» Ксенією Наранович.

За словами Наранович, у Польщі вже понад 10 років функціонує система освідчень (декларація працедавця, що він хоче взяти іноземця на роботу, завірена в місцевому управлінні праці –ред.), яка дозволяє громадянам декількох країн працювати до 6 місяців без оформлення дозволу на роботу. Така система діє для громадян Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, РФ та України.

Зміни, які пропонується внести в закон “Про промоцію працевлаштування”, стосуються системи освідчень.

Як пояснює Ксенія Наранович, питання освідчень тепер регламентуватиметься законом, а не наказом. Практика освідчень, яка планувалася як тимчасова, стане постійною.

«У проекті закону обмежується коло юридичних осіб, які в принципі можуть оформлювати дозволи на працю, дозволи на сезонну працю (новий тип дозволу, який вводиться згідно з євросоюзною директивою – ред.) та освідчення», – розповіла вона. Зокрема, тепер матиме значення, чи мав працедавець проблеми з Закладом соціального страхування.

Крім того, освідчення стануть платними – 30 злотих (близько 7 євро).

Також, згідно з пропонованими змінами, у випадку зміни даних працедавця — назви, форми юридичної особи – дозвіл на працю не треба буде змінювати.

«Це, безумовно, полегшення і для польських працедавців, і для іноземних працівників. Так що, можна сказати, у деяких моментах проект закону вносить більше ясності. Натомість інші зміни непокоять», – переконана Наранович.

За її словами, у працедавців з’явиться більше бюрократичних обов’язків, що в свою чергу збільшить ризик працевлаштування мігрантів «по-чорному».

Читайте також: Про транслітерацію імен, прізвищ українців та географічних назв України з української мови на англійську

Джерело.