fbpx
Без рубрики
В Ізраїлі спалахнув скандал з консулом України

Дипломата запідозрили в спробі пронести наркотики до ув’язненого.
В ізраїльській в’язниці “Рімонім” на південь від міста Нетанія спалахнув дипломатичний скандал за участю консула України, передає емігрантське видання ForumDaily.

Консул України в Ізраїлі Анатолій Писаревський, який планував відвідати ув’язненого в цій в’язниці громадянина України, був затриманий ізраїльськими поліцейськими і зазнав тотального огляду, аж до взуття.

У ході огляду спортивного костюма, принесеного дипломатом на прохання ув’язненого, був знайдений білий порошок, захований в швах спорткостюма. Склад порошку наразі невідомий.

ForumDaily отримав ексклюзивні коментарі від посла України в Ізраїлі та від самого консула, який пережив досить неприємний день в контакті з правоохоронцями Ізраїлю.

Посол Геннадій Надоленко заявив у коментарі виданню, що це “повна підстава” проти консула. “Він провідував українського ув’язненого – і це його консульський обов’язок. Його попросили передати спорткостюм. Але виявилося, що в костюмі був зашитий якийсь порошок. Консула фактично використовували наосліп. Думаю, що консулу треба було бути більш уважним”, – сказав посол.

Консул Анатолій Писаревський розповів про обставини події. “Нерозумно вважати, що консул понесе наркотики в лігво поліцейських, знаючи, що всі речі на вході перевіряються. Речі для ув’язненого мені передав один з його знайомих, якого я бачив всього кілька хвилин. Передача речей консулом цілком дозволяється. Тим більше, що у даного в’язня тут немає родичів”, – зазначив Писаревський.

Український дипломат наголосив: “Ізраїльські поліцейські вже були готові перед моїм приходом. Їх було п’ятеро (на прохідній), і вони відразу почали ретельно промацувати принесені речі – спортивний костюм і рушник. Мабуть, вони раніше прослухали його розмови. Потім мені показали порошок в поліетиленових смужках, знайдений в швах спорткостюма”.

Речі призначалися для Олексія Т., 1971 року народження, який відбуває термін і є громадянином обох країн – України та Ізраїлю, і має проблеми зі здоров’ям. Ув’язнений відбуває термін покарання на два роки і п’ять місяців за крадіжку і злом. Це вже його шоста відсидка у в’язницях Ізраїлю.

Консул додав деталі цієї дивної події: “Я десятки разів ходив до в’язниць до різних людей – і це вперше, коли мене зустріли п’ятеро поліцейських. Раніше завжди речі для передачі оглядали 1-2 поліцейських. А тут вперше п’ятеро вже стояли і чекали мене. Тобто вони реально заздалегідь знали, що я йду з чимось. Але я ж не експерт – і несу речі спокійно до в’язниці, знаючи, що їх там на вході будуть перевіряти”.

На думку дипломата, все, що сталося, – це “місцеві кримінальні розбірки”. Писаревський також заявив: “Важливо, щоб ізраїльська сторона провела об’єктивне і ретельне розслідування. Я готовий дати будь-які пояснення і свідчення, щоб допомогти ізраїльській поліції”.

Склад знайденого білого порошку з’ясовується – і буде відомий тільки до неділі 4 вересня.

Читайте також: В українському селі місцеві власноруч проклали асфальт та облаштували всі дороги (фото)

Джерело.