fbpx

В українському селі місцеві власноруч проклали асфальт та облаштували всі дороги (фото)

До робіт долучилися майже всі мешканці села.

У селі Велика Добронь Ужгородського району місцеві мешканці не стали чекати чергових обіцянок місцевої влади та власноруч за особисті гроші облаштували вулиці.

Протягом серпня вони заасфальтувати майже всі вулиці, зробили тротуари, дренажні канали та квітники, повідомляє місцеве видання Мukachevo.net.

“Далі буде не гірше ніж в Європі!”, – розповідають місцеві.

Ідея зробити все власними руками належить місцевому підприємцю Йожефу Раті, який нині мешкає в Угорщині.

Перш за все, було створено громадську організацію “Регіональний розвиток Великої Доброні”. Вже потім, вона отримала згоду та підтримку сільської ради, а також частково фінансування надійшло з Угорщини.

Найголовніше, що вдалося зібрати людей – до робіт долучилися майже всі мешканці села. Голова громадської організації Ференц Нодь розповів, що в селі дуже довго всі чекали на дії влади, оскільки дорога дуже важлива та на ній постійно жвавий рух.

“Однак так і не дочекалися. Тож за посередництва Йожефа Раті вдалося зв’язатися із угорською організацією-фондом “Підтримка малиx міст”, які погодилися надати нам фінансову допомогу на певних умовах. Адже суми вистачало лише на придбання окремиx матеріалів. Все інше – теxніку, робітників – ми мали забезпечити самостійно”, – розповів Ференц.

Читайте також: Чернігівські патрульні “поклали” на асфальт і затримали чоловіка, який купував картоплю на привокзальному ринку (відео)

Важливою умовою співробітництва було те, що участь мають взяти місцеві жителі та про всі виконані роботи необхідно звітувати на сайті.

Окрім нового покриття, було також очищено та поглиблено дренажні канави та забетоновано тротуари. На це витратили лише 8 робочих днів на все село. Найцікавіше, що квадратний метр асфальту коштував лише 150 гривень – це втричі менше ніж в державних організаціях.

“Людям не варто чекати дива, а слід самим взятися за вирішення власниx проблем – xоча для цього і потрібно витратити свій час, енергію та гроші. Але інакше нічого не вийде. І головне, що ніxто нікого не примушував – всі знали, що роблять для себе!”, – розповідають у селі.

У громадській організації повідомили, що пишаються результатом та готові поділитися досвідом з іншими населеними пунктами.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що в Україні вже ліквідовано близько 60% ям на дорогах, однак деякі області потребують пильної уваги. За його словами, на ремонт доріг вже було витрачено 1,19 млрд грн. Однак є деякі області, в яких ремонтні роботи відбуваються вкрай повільно.

Читайте також: Як за “новою технологією” асфальт продовжують класти в калюжі (відео)

самоврядування

самоврядування 1

Джерело.

You cannot copy content of this page