fbpx

“Уродство”: Білозір збурила мережу коментарем щодо російської конкурсантки на “Євробаченні”

Коментар депутатки Оксани Білозір щодо російської конкурсантки “Євробачення” Юлії Самойлової вилився у чималий скандал.

Кума президента, відповідаючи на запитання журналістки “112”, сказала, що Росія намагається відправити в Україну “це уродство”.

Білозір запитали, чи погоджується вона з тим, що СБУ розглядає питання допуску росіянки, яка їздила до анексованого Криму з концертами, на територію України.

“Я би не хотіла все скидати на СБУ, тому що наш комітет з проведення “Євробачення” ще на старті прийому заявок мав виставити умову категоричну, щоб конкурсантів від країни-агресора не було на цьому конкурсі. Але мені здається, що Україна – цивілізована демократична країна, і ми є духовно багатими і сильними, і мистецтво не будемо політизувати. І якщо таке уродство зі сторони Росії вони намагаються відправити до України, то ми не можемо категорично ставати на якісь позиції”, – сказала Білозір.

Після того, як слова депутатки стали активно обговорювати у мережі, вона почала пояснювати у Facebook, що саме мала на увазі.

“…В умовах інформаційної війни, яка є однією з ключових складових гібридної війни проти України, Росія буде використовувати найменшу можливість, щоб зробити з конкурсу політичне шоу та нанести шкоду міжнародній репутації України”, – зазначила Білозір.

“У жодному випадку ми не повинні піддаватися на провокації і сподоблятися “культурним” діячам Російської Федерації, які публічно, в прямому ефірі, перед багатомільйонною аудиторією принизили людину з обмеженими фізичними можливостями, як це зробили Володимир Познер та Рената Літвінова”, – зауважила депутатка, маючи на увазі недавній інцидент під час російського телешоу, на якому виступав танцюрист без ноги.

“Однак, з урахуванням того факту, що представниця Російської Федерації Юлія Самойлова, формально порушила українське законодавство (інша справа – свідомо, чи ні), незаконно перетнувши державний кордон України, з метою деполітизації такої культурної події, як “Євробачення”, уникнення будь-яких спекуляцій на цю тему, маємо діяти, як діють у подібних випадках демократичні країни, або міжнародні організації, такі, як ООН чи Рада Європи під час візитів осіб, на яких накладені санкції, надавши Самойловій імунітет від адміністративної відповідальності на період участі в конкурсі”, – наголосила Білозір.

Пізніше, вже після того, як депутатки почали сварити за слово “юродство”, вона написала ще один пост.

“Брудна інформаційна кампанія стосовно мого коментаря щодо участі представниці Російської Федерації в конкурсі “Євробачення”, запущена з Росії та підхоплена російськими агентами впливу в Україні, є ще одним яскравим прикладом інформаційної війни проти України”, – заявила Білозір.

“У моєму телефонному коментарі не було сказано жодного слова на адресу самої російської конкурсантки – мої слова, що були вирвані з контексту, стосувалися виключно Росії, як держави-агресора, її юродивої позиції по відношенню до прав людини, зневаги до людської гідності, як всередині Росії, так і на зовнішньополітичній арені”, – зазначила кума Порошенка.

“Тільки в хворобливій, засліпленій пропагандою уяві, могла народитися думка, що я здатна зробити випад відносно людини з обмеженими фізичними можливостями (саме таке звертання давно притаманне українській та європейській політичній культурі!), серед яких є і мої друзі”, – обурилася Білозір.

Читайте також: Оля Полякова жорстко відповіла на запитання, коли виступить у РФ

“А тим, хто зробив поспішні висновки, раджу звернути увагу на те, що ця інформаційна хвиля, інформаційна війна, була розгорнута саме російськими і проросійськими ЗМІ, російськими пропагандистами, що є ще одним свідченням того, Росія не гребує застосовувати проти України найбрудніші технології і ради цього готова на будь-яку ницість”, – наголосила депутатка.

Нагадаємо, у листопаді минулого року був схожий скандал навколо висловлювання міністра культури Євгена Нищука щодо генетики Донбасу.

https://www.youtube.com/watch?v=gegdE9OqorQ&t=190s

Джерело.

You cannot copy content of this page