fbpx

Українці кинулися скуповувати валюту – експерт

Люди купують долари, щоб зберегти свої заощадження від інфляції. Реальний попит на іноземну валюту в Україні в березні-квітні підвищиться під впливом економічних і сезонних факторів. Таку думку висловив старший аналітик групи компаній ForexClub Андрій Шевчишин, передає “Сегодня”

“По-перше, календарно довгий березня статистично збільшує показники валютного ринку. По-друге, завершення опалювального періоду буде сприяти напрямку частини грошових коштів населення на споживчий і валютний ринок. А переговори, відновлені з 1 березня виплати ФГВФО клієнтам Platinum Bank підтримають ліквідність для купівлі валюти” , – пояснив Шевчишин.

У той же час, на думку експерта, підсилюють попит на ринку зростаючі доходи населення, інфляція, а також ризики ослаблення гривні через торгову блокаду і “націоналізацію” промислових підприємств на непідконтрольних Україні територіях.

“Слід зазначити, що можливості для заощадження коштів для населення зараз дуже обмежені. Навіть депозити зі знижающимися ставками в умовах слабкої довіри до банківського сектору не є явним інструментом для заощаджень, що змушує українців купувати валюту, особливо з огляду на курсові коливання останніх місяців”, – зазначає Шевчишин.

Читайте також: Наступні 48 годин можуть змінити світ – Die Welt

Нагадаємо, за даними НБУ, обсяг купівлі валюти населенням через банки і офіційні обмінні пункти в лютому в порівнянні з січнем виріс на 29,4%, в той час як обсяг продажу збільшився на 37,9%. У порівнянні з середньомісячними значеннями в 2015-2016 років, населення продало валюти на 20,5% менше, а набуло на 196,5% більше.

You cannot copy content of this page