fbpx
Події
У СБУ назвали можливі причини замаху на нардепа

За попередньою інформацією, замах на життя народного депутата готувався через його громадську чи державну діяльність. Про це на брифінгу в суботу заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Проаналізувавши усі ті матеріали, які у нас були – замах готувався у зв’язку з його громадською чи державною діяльністю”, – зазначив Грицак, у відповідь на запитання, якою була причина замаху.

Водночас голова СБУ відмовився назвати ім’я народного депутата, на якого готувався замах, сказавши, лише, що це – чоловік. “Я не можу розголосити ім’я цього депутата, оскільки він є учасником кримінального судочинства і силами Служби безпеки України здійснюються заходи з забезпечення його особистої безпеки”, – заявив він.

За словами Грицака, дані щодо імені народного депутата можуть бути розголошені лише за його згодою, однак поки він такої згоди не надав.

Як повідомлялося раніше, Служба безпеки України запобігла спробі замаху на життя народного депутата України, який планувався і координувалася з території Росії.

Безпосереднім координатором замаху був уродженець РФ, колишній мешканець Харківської області, який після вторгнення російських військ на Донбас вступив в ряди незаконних збройних формувань “ЛНР”. Під безпосереднім керівництвом спецслужб РФ він здійснював підготовку та координацію діяльності диверсійно-розвідувальних груп на лінії розмежування, зараз перебуває у місті Бєлгород (РФ).

Для виконання злочину ним були підібрані двоє громадян України. Один з них уродженець Донецької області, раніше тричі засуджений, інший – уродженець АР Крим, раніше двічі засуджений. Обидва відбували покарання на території тимчасово окупованої АР Крим.

Для підготовки вбивства державного діяча ці особи прибули 14 грудня 2016 року з Росії на територію України – до Харкова. 19 грудня вони виїхали до Києва, де протягом тижня вели активну розвідку та спостереження за об’єктом, відстежували автівки, якими він пересувається. Провівши первинну розвідку, 28 грудня 2016 року зловмисники виїхали до Бєлгорода (РФ), де здійснили звіт про свої напрацювання та отримали інструкції. Повернувшись вже після Нового року до Києва, вони продовжили свою роботу, а вже безпосередньо перед самою спробою замаху один з них ще раз відвідав РФ, де обговорив спосіб замаху. Планувалося або підірвати автомобіль народного депутата, або влаштувати вибух на маршруті його руху.

У результаті спецоперації учора ввечері у Києві безпосередні виконавці були затримані з приведеним у готовність саморобним вибуховим пристроєм поблизу житла народного депутата України.

Читайте також: “Голодувала одна, схуднув інший”: Світлина з Савченко, яка розвеселила українців

Джерело.

facebook