fbpx
Події
У Польщі використали для мощення доріг уламки пам’ятника воїнам УПА

У Польщі в селі Грушовичі уламки пам’ятника воякам УПА використали для мощення доріг. За словами мера Стубно Януша Слабіцького, з ініціативи якого відбувся демонтаж пам’ятника, він вдався до таких дій, бо передбачав, що українці збережуть уламки і «зроблять з них реліквію», пише УНІАН з посиланням на naTеmаt.pl.

«Каміння було утилізоване. Служить польському суспільству. З них були зроблені дороги», – розповів він.

Він також додав, що нема найменшого шансу на відбудову цього пам’ятника. Однак відбудова можлива лише за умови зміни влади.

«Я очікував, що бандерівці захочуть зробити з них реліквії і національну святиню. Тому я їм це унеможливив. Цинічно зрештою. У іншій ситуації я повернув би це каміння, але знаючи в якому напрямі це йде, то ми зробили так, як я сказав», – заявив Слабіцький.

Читайте також: У аеропорту Варшави розмістили карти, на яких Львів та Вільнюс зображені як територія Польщі

Нагадаємо, весною цього року активісти та представники польських націоналістичних організацій розібрали на клaдaвищі села Грушовичі поблизу Перемишля надгpoбний пам’ятник воякам УПА, який до цього вже плюндрувався вaндaлами. Водночас поліція в процес не втручалася. Голова ОУН Богдан Червак, своєю чергою, наголосив, що демонтування останнього пам’ятника воїнам УПА в Польщі було зроблено зухвало й з дозволу місцевої влади.

facebook