fbpx
Події
У аеропорту Варшави розмістили карти, на яких Львів та Вільнюс зображені як територія Польщі

У залах прильоту та відльоту аеропорту Шопена у Варшаві розмістили карти, на яких Львів та Вільнюс зображені як територія Польщі. Фото у себе розмістила польська Gаzеta Wуbоrcza, передає 24 канал.

Загалом на карті зображена територія Польщі, яка включає в себе так звані “східні креси” – сучасні території України, Білорусі та Литви.

У аеропорті заявили, що така карта має “освітній елемент”, адже вона присвячена відновленню незалежності Польщі після 123 років поневолення. І у 1918 році ці території входили до складу тодішньої Польщі.

Однак видання зазначає, що такі зображення є неприпустимі, адже аеропорт – це одне з перших місць, куди прибувають іноземці, звідки вони починають формувати уявлення про країну. І таке зображення може образити жителів Львова та Вільнюса.

Читайте також: “Чорний список Ващиковського”: до Польщі не пустили першого українця

Після того, як скандал навколо цієї мапи розгорівся у ЗМІ, його прибрали з аеропорту. Про це зазначив віце-спікер Сенату Богдан Борусевич.

Варто додати, що на марші націоналістів 11 листопада у Варшаві її учасники несли банери про Львів та Вільнюс. А у Міністерстві закордонних справ Польщі вважають, що Україна досі не розрахувалась за “катинський злoчин”.