fbpx
Події
У Польщі однокласники українки створили петицію з проханням скасувати її депортацію

13-річна Дарина Шерстюк та її матір, які з 2014 році мешкають у Польщі, отримали рішення від Бюро у справах іноземців рішення про депортацію. Однокласники дівчини з гімназії у Варшаві склали петицію, щоб надати резонансу ситуації і зупинити цей процес. Про це повідомило «TVN Warszawa».

«Дарина має у Польщі дозвіл на толерантне перебування. Вона вчиться з нами з 2014 року. Вона є хорошим другом, добре вчиться, на неї завжди можна покластится, що можуть підтвердити наші вчителі. Ми знаємо, що Дарина пережила у своєму житті набагато важчі і серйозніші речі, ніж ми, її однолітки. Вона не любить говорити про це», – зазначили у петиції.

Зазначено, що українська дівчина вчиться у польській столичній гімназії, має тут близьких друзів і співчуваючих вчителів.

«Ми не розуміємо, чому Польща хоче забрати все це. Ми знаємо, що дитячий омбудсмен виніс позитивний висновок про перебування Дарини у Польщі», – сказано у петиції.

За 11 годин за петицію на сайті Бюро у справах іноземців проголосувало 3,4 тис. громадян.

Петиція спрацювала. На ситуацію відреагував уповноважений у справах дітей Марек Міхалак.

Він пошкодував, що дізнався про ситуацію аж на етапі, коли було прийняте рішення про депортацію. Разом із цим дитячий омбудсмен звернув увагу на те, що таке рішення порушує міжнародні норми щодо захисту прав дітей, крім цього повернення дитини на Донбас може бути ризикованим.

Марек Міхалек подав позов до Воєводського адміністративного суду, щоб зупинити депортацію, яка за рішенням Бюро у справах іноземців мала відбутися до 1 січня 2017 року.

Читайте також: Вцілілий в авіакатастрофі з футболістами журналіст: люди померли через ідіотське рішення

Джерело.

facebook