fbpx

У Міносвіти обіцяють не скасовувати стипендії

Заступник міністра розповів, які зміни чекають студентів.

Студентам не скасують виплату стипендій, проте алгоритм виплат може бути переглянутий. Про це повідомив в ефірі Громадського заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець.

“Стипендії будуть. Зміни повинні бути досить плавними, для того, щоб не різко погіршувати становище тих, хто зараз навчається”, – сказав він.

“Кошти повинні розподілятися раціонально. Але і 800 гривень, це дуже мало. Не платити всім і потрохи, а платити більше і тим, хто її потребує. Люди прийшли вчитися, знаючи, що вони будуть отримувати стипендію і вони повинні її отримувати”, – зазначив Ковтунець.

Він наголосив, що стипендії повинні отримувати всі, чий бал не нижчий від середнього: “Студенти, які сумлінно вчаться і мають оцінки не нижчі від “добре” – повинні бути підтримані, особливо, якщо доходи сім’ї невеликі. І я не кажу про малозабезпечених. Я кажу про середньостатистичну сім’ю. Треба підтримати студентів, які навчаються за спеціальностями, що не є поки що престижними: вчителі, фізики, математики”.

Раніше повідомлялося, що Мінфін пропонує Міносвіти з наступного року скасувати стипендію для студентів, яка в середньому становить 830 гривень.

З 1 січня 2017 року студенти отримуватимуть стипендії за новою системою нарахування. Стипендії пропонується розділити на соціальні та академічні.

Читайте також: Голосує за комуністів та дружить з терористами: хто кидав тортом в замміністра

Джерело.

You cannot copy content of this page