fbpx
Саморозвиток
У чому сила чоловіка? Часто її визначають помилково

Вона робить чоловіка успішним, бажаним, цікавим, багатим… вона робить чоловіка чоловіком. До таких тягнуться, таких поважають, з такими спокійно і добре разом. І поруч з такою людиною з’являється почуття захищеності в будь-який час життя.

Але що таке-чоловіча сила? Часто її помилково визначають. Так одному батькові приятель говорив, що з сином треба проявляти чоловічу силу. Не дозволяти вередувати і впадати в істерики. Ось це демонстрація сили. А то не буде батька поважати і виросте слабодухим. Мовляв, я особисто своїх так виховую.

Коли синок чотирьох років Ігорчик влаштував вранці концерт через те, що не бажав одягатися і йти в садок, батько подивився спокійно з висоти свого зросту на малюка. А потім ніжно і спокійно одягнув дитину в курточку, шапку йому натягнув, чобітки застебнув. Ніжно, спокійно, не кажучи ні слова. А потім підняв дитину на руки. Як пушинку.
Поставив на підлогу і сказав: “ну що, підемо в садок, Ігорчику?”. Спокійно сказав. Ігорчик кивнув. Він зовсім заспокоївся. І відчув силу. Не руйнівну, а добру. Справжню силу батька. І цей випадок запам’ятався хлопчикові назавжди, він його розповідав вже дорослим, коли розмова зайшла про чоловічу силу.

Або молода дружина закотила істерику на рівному місці, буває таке. Образила чоловіка неприємним словами. Вони йшли по темній вулиці, вона хотіла перебігти через дорогу і піти, куди очі дивляться. Але чоловік не відповів на образи, не дозволив втекти, бо це не було безпечно. Він підняв дружину на руки і поніс. Мовчки. Зібрав всі сили і поніс. І так ніс довго, поки вона не заспокоїлася. Вона зрозуміла, наскільки чоловік сильніший за неї. І наскільки він може контролювати свою силу. Яку ніколи не застосує проти тих, хто слабкіший і проти тих, кого він любить… дружина більше ніколи не поводилася так. Сила чоловіка її заспокоїла і зцілила. Вона відчувала себе захищеною поруч з ним.

Чоловіча сила – це не просто сила. Це вміння стримуватися. Контролювати себе. Підтримувати і прощати тих, хто слабкіше. Свідомо контролювати і свідомо щадити. Не стаючи при цьому слабкішим, – навпаки. Чоловіча сила тільки збільшується від стриманості і великодушності.

А у чоловіків, які люблять впадати в істерику чоловічої сили немає, хоча вони ззовні агресивні, нападають на всіх, хто слабший. І можуть руку прикласти дитині або жінці, – вони цим навіть пишаються. Самостверджуються так…

А ті, у кого є справжня чоловіча сила, домагаються багато чого в житті. Навіть не домагаються, а отримують і завойовують. Сила чоловіка у великодушності, не тільки в м’язовій силі або в залізній волі. І поруч з такими чоловіками жінки розквітають. І діти теж…

Анна Кир’янова