fbpx

Ця страшна хвороба боїться лише сонця

Підраховано: в Українi кожнi 15 хвилин одна людина нездужає на сухоти. Саме через це ми досі — у чорному списку держав із украй несприятливою ситуацією щодо туберкульозу, поряд із Пакистаном, Індією, Бангладеш, Ефіопією, Заїром, пише газета Експрес

У нашій країні і смертність від туберкульозу утричі вища, ніж у державах Європи. Усе так, наче за вікном не ХХІ століття. Що нині відомо лікарям про цю хворобу?

Які міфи, пов’язані з нею, найбільш поширені серед українців? З’ясовуємо це перед Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом.

— Із часу відкриття мікобактерії туберкульозу (палички Коха) у 1882 році про неї дізналися багато, докладно вивчили її ДНК, але вона й досі дивує дослідників, — каже Олена Левицька, лікар-епідеміолог міського відділу обласного лабораторного центру МОЗУ.

— Наприклад, вражає життєздатність цієї бактерії. Наприклад, у вуличному пилі вона живе протягом трьох місяців, стійка до більшості дезінфікувальних препаратів, здатна призвичаюватися до антибіотиків. А ось сонячного світла — боїться. Він уже за 10 — 15 хвилин вбиває збудника туберкульозу.

— А звідки походить ця назва — туберкульоз?

— Від латинського слова tuberculum (горбик). Такі горбики з’являються на вражених туберкульозом тканинах. Найчастіше це тканини легень. Проте інфекція (і про це, на жаль, пересічні люди часто навіть не здогадуються) може ушкодити будь-який орган. Наприклад, нирки, хребет, мозок, лімфатичні вузли, кишківник, шкірні покриви

— Які міфи, пов’язані з туберкульозом, найбільш поширені?

— Наприклад, такий: хвороба проявляється лише кашлем. Насправді туберкульоз тривалий час розвивається в організмі людини узагалі без зовнішніх ознак, починає розмножуватись в легенях або інших органах, а імунна система намагається зупинити, сповільнити цю агресію. Коли ж ступінь ураження органа набуває значних розмірів, з’являється нездужання.

Саме тоді виникає слабкість, рясне потовиділення, безпричинна втрата ваги, підчищення температури (до 37″С) без видимої причини. Кашель надокучає, коли інфекція вразила органи дихання.

— А як людина заражається паличкою Коха?

— Не лише при контакті з хворим, а й в громадському транспорті, магазині, на вулиці — досить, щоб з пилом, вітром мікроскопічні збудники потрапили на слизову рота, носа, очей. Переносниками туберкульозу можуть бути мухи, таргани і комарі.

Зараження можливе при поцілунку, докурюванні чужої сигарети або ж гортанні старої книжки чи журналу, пiд час куштування iнфiкованого молока, сметани (туди інфекція може потрапити від заражених паличкою Коха корів).

— Люди, які перехворіли на туберкульоз, не нездужають знову?

— На жаль, такої гарантії немає. Особи, чутливі до палички Коха, надалі вразливі перед нею. А особлива категорiя — нещеплені немовлята. Вони ризикують набути вiдразу ж важчу, генералiзовану форму туберкульозу. Перед нею навiть сучасна медицина подекуди безсила.

Не захищені на сто відсотків від недуги навіть вакциновані дорослі. Але щеплення допомогає їм опиратися туберкульозу. Вважається, що людей, які від природи несприйнятливі до туберкульозу, дуже мало — до 2%.
Читайте також:ВОСКРЕС, АБИ ПОМЕРТИ: НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ НЕДБАЛІСТЬ ЛІКАРІВ ПРИЗВЕЛА ДО БЕЗГЛУЗДОЇ СМЕРТІ (ВІДЕО)

You cannot copy content of this page