fbpx
Події
Ціни на кавуни в Україні продовжають зростати

Кавуни в господарствах коштують вже в шість разів дорожче, ніж в минулому серпні.

Ціни на кавуни продовжать зростати і бити рекорди. Про це повідомив голова Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

“Середня ціна в магазині складає зараз вже 8 гривень за кілограм”, – зазначив експерт на своїй сторінці в Facebook.

За даними аналітиків “АПК-Інформ: овочі і фрукти”, ціни на кавуни в українських господарствах в середньому в 6,3 разів вищі, ніж в аналогічний торішній період і є рекордними для кінця серпня за всю історію незалежності України. До цього максимальними вважали ціни серпня 2014 р проте тоді вони не перевищували 2,3 грн/кг.

За словами Дорошенка, вирощування баштанних – це високорентабельний бізнес, але нинішній рік став важким як для виробників, так і для споживачів. “Погода в цьому році стала несподіванкою, і навіть до кінця травня всі очікували заморозків. Кавуни же можна висаджувати коли середня температура +10, а краще – ще більше.

Тому садили вже пізно. А потім була аномальна спека, що вимагало постійних поливів”, – зазначає Дорошенко. Також, за його словами, на ціну вплинуло значне підвищення вартості мінеральних добрив.

Читайте також:  Де дешевше жити в Україні чи Італії: журналісти порівняли ціни на базові продукти та послуги в різних країнах Європи

Крім того, значну частку вартості кавунів складають перевезення. “У цьому році Служба автомобільних доріг почала суворо ставитися до перевищення навантаження автомобілів, яка не може бути більше 40 т. Для цього розгорнули цілу мережу з декількох сотень вагових комплексів. В минулому році це призводило до перекриття доріг водіями фур, які могли брати на борт 60, і навіть 100 т. З цієї причини руйнувалися дороги навіть за один сезон”, – зазначив він.

Джерело.