fbpx
Дозвілля
Де дешевше жити в Україні чи Італії: журналісти порівняли ціни на базові продукти та послуги в різних країнах Європи

Український портал “Інформатор” провів невелике дослідження, в рамках якого порівняв ціни на базові продукти, громадський транспорт, оренду житла, а також середні зарплати в Україні та інших країнах Європи.

Згідно з наведеною інформацією, найбільш близькою за цінами до України виявилася Польща. Вартість продуктів частіше вища, ніж в Україні, проте деякі позиції відрізняються всього на 2-3 гривні.

Разом з цим кардинально відрізняється зарплата – жителі Польщі в середньому отримують понад 20 000 гривень. Таким чином купівельна спроможність поляків на 60% вище, ніж українців.

На 2% поляків випередили жителі Італії, їх середня купівельна спроможність на 62% вища, ніж в Україні. Деякі ціни в два, а іноді і в три рази вищі, ніж в Україні, проте це виправдано середньої зарплата італійців – вона становить близько 40 000 гривень, що перевищує середню зарплату в Україні у кілька разів.

Ще далі від України віддалилася Фінляндії. Купівельна спроможність фінів обганяє українську на 74%.

У Фінляндії дорожче все – як продукти харчування, так і транспорт, і оренда житла. І все ж при цьому громадяни Фінляндії можуть похвалитися середньою зарплатою близько 70 000 гривень на місяць.

facebook