fbpx

Цікаво! Що означає вертикальна смужка на животі під час вагітності. Коли вона зникає?

Кожна жінка знає: період очікування на світ дитини — час колосальних змін в організмі майбутньої матусі. Змінюються смаки, звички, спосіб життя, а головне — змінюється її тіло. Збільшується вага, талія зникає, волосся стає більш густим і блискучим, практично перестає випадати.

А ще при вагітності, коли ще «цікаве положення» непомітно для навколишніх, на животі майбутньої матусі з’являється вертикальна смужка світло – або темно-коричневого кольору.

Сьогодні ми розповімо, чому з’являється смужка на животі при вагітності і що це може означати, а також розповімо кілька цікавих народних прикмет, пов’язаних з цим явищем.

Справа в тому, що у кожної людини і хребетних тварин вздовж серединної лінії живота є практично невидима біла смуга — волокниста структура черевної стінки, яка складається з колагену сполучної тканини. Вона розділяє праву і ліву прямі м’язи живота і сформована завдяки злиттю апоневрозів сухожильних пластин передньої черевної стінки.

Біла смуга (з лат. linea alba) складається з сполучної тканини і практично не має нервових закінчень і кровоносних судин, тому її поздовжнє розсічення найчастіше використовується лікарями при хірургічних втручаннях. Вона проходить від мечоподібного відростка грудини і до самого лобка.Візуально розглянути цю лінію практично неможливо, адже її колір ніяк не відрізняється від кольору шкірних покривів всього живота.Проте якщо людина набирає велику кількість зайвої ваги і його живіт збільшується в рази, смуга стає помітною, а сам живіт як би розділяється на дві частини.Як всім відомо, живіт при вагітності збільшується також, однак, смужка при цьому набуває до того ж і більш темний колір.

Чому у вагітних смужка на животі темніє?

Обумовлюється це явище природним зміною гормонального фону у майбутніх матусь. Під час виношування плоду в організмі жінки інтенсивно виробляється гормон росту соматотропін. Він присутній в організмі людини протягом всього його життя, але тільки в різних кількостях — від 1-5 нг/мл до 45 нг/мл, в залежності від віку та гормонального фону. Максимальна секреція цього гормону спостерігається у людей молодше 20 років, потім протягом кожного десятиліття вона знижується приблизно на 15%.

Соматотропін виконує ряд важливих функцій, а саме:

-сприяє росту трубчастих кісток;

-стимулює ріст м’язової тканини;

-нормалізує метаболічні процеси, «відповідає» за обмін речовин;

-більшує зріст людини до закриття зон росту (приблизно до 25 років);

-прискорює регенерацію тканин, відновлення після травм;

-регулює синтез колагену;

-знижує рівень холестерину;

-перешкоджає розпаду м’язових тканин.

Під час виношування дитини під впливом соматотропіну стінки живота стрімко зростають, і розділювальна смуга сполучної тканини стає більш помітною.А ось темна смужка на животі під час вагітності стає завдяки іншому гормону — меланотропіну.Цей гормон стимулює продукування клітин, змінюють забарвлення шкірних покривів — коли кількість меланотропіна в організмі зростає, на животику з’являється темна вертикальна смуга, соски стають більш темними, веснянки (якщо такі є) стають помітнішими.З плином вагітності смужка стає все темнішою.

Примітно, що з кожною наступною вагітністю смужка з’являється раніше і помітна сильніше. Її розмір, форма і колір у всіх жінок різні і залежать від різних факторів.

Коли з’являється смуга?

Час, коли майбутня мама помічає на животику потемнілу лінію, дуже індивідуальний. У когось подібні прояви виникають вже в перші тижні, у когось — лише в третьому триместрі.Але у більшості майбутніх мам пігментація розділювальної смуги стає помітною приблизно 12-13 тижня, коли животик починає зростати і стає більш помітним навколишнім.

Чому на животі немає смужки при вагітності?

Приблизно десять—дванадцять відсотків майбутніх мам не мають потемної смуги на животику. Залежить це не тільки від індивідуальних особливостей людини, але і від географічного розташування зони, де проживає вагітна, а також від кольору її шкіри. Так, у смаглявих, темноволосих дам лінія темніє частіше, ніж у світлошкірих і світлооких блондинок.

Якщо ви помітили, що у вас немає темної смуги, не панікуйте — це ніяк не впливає на розвиток і ріст плода, а також на здоров’я його матусі.

Коли вона зникає?

Як правило, коричнева смуга світлішає і знову стає невидимою приблизно через 4-10 місяців після появи малюка на світ, тоді, коли в організмі мами приходить в норму гормональний фон.

Чим довше породілля буде годувати грудьми малюка, тим довше буде помітна вертикальна смужка. Однак це зовсім не означає, що немовля потрібно раніше покладеного часу позбавляти дорогоцінного материнського молока.

Читайте також: Нервові клітини все-таки відновлюються – вчені

Як зробити смужку менш помітною?

Прибрати темну смужку, на жаль, не вийде, проте, можна зробити її менш помітною. Насамперед, слід уникати попадання на шкіру прямих сонячних променів (втім, годують матусі рідко приймають сонячні ванни на пляжі). Під час сонячних процедур обов’язково слід використовувати сонцезахисний крем з високим рівнем захисту.

Засмагати краще всього в тіні, а про відвідування солярію на цей період краще забути зовсім.

Темна смужка стане менш помітною, якщо відкоригувати харчування майбутньої або молодої матусі. Слід звести до мінімуму споживання жирних та м’ясних страв, чорного чаю, кави, какао, кола і т. д.

В меню в обов’язковому порядку повинні бути присутніми продукти, що містять вітамін С і фолієву кислоту, оскільки ці речовини не тільки життєво необхідні для нормального росту та розвитку малюка, але і зменшують пігментацію.

Введіть у раціон свіжі овочі, фрукти, ягоди, зелень, а замість звичного чаю або кави пийте настої шипшини. А ось захоплюватися вживанням морквини, апельсинів, мандаринів, грейпфрутів не варто, оскільки в цих плодах міститься багато каротину, який, безумовно, дуже корисний для здоров’я, але в той же час сприяє підвищенню пігментації.

Якщо ви відправляєтеся на пляж і не хочете, щоб темна лінія була помітна оточуючим, просто замаскуйте її тональним кремом або пудрою.

Народні прикмети.

Наші предки були впевнені, що форма і розмір смужки на животі у вагітних може означати те, якої статі народиться малюк.

Так, якщо коричнева лінія довга, темна і закінчується під ребрами, це означає, що батькам слід чекати спадкоємця-хлопчика;
Якщо ж темна смужка тонка і коротка або ж практично непомітна, на світло, швидше за все, з’явиться маленька принцеса;
Згідно з традиціями, стать дитини можна визначити і по тому, наскільки лінія рівна і товста;
Якщо коричнева лінія кривувата і тонка, з’явиться дівчинка, якщо рівна і широка — то хлопчик.
Звичайно ж, народні прикмети не мають ніякого відношення до наукових теорій, однак, багато жінок стверджують, що ступінь пігментації животика точно вказує на стать майбутнього малюка.

Читайте також: Сповідь: Несу цей грiх через усе життя

Джерело.

You cannot copy content of this page