fbpx
Здоров'я
Тотально перетворить систему: активіст розповів про рeвoлюцiйнi зміни в охороні здоров’я

Пропоновані зміни в систему охорони здоров’я приведуть до суттєвого підвищення якості обслуговування пацієнтів.

Про це в коментарі “Обозревателю” заявив громадський діяч-правозахисник, голова координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВIЛ/CНIД Дмитро Шерембей.

“Кожен громадянин України отримає список гарантованих послуг, таблеток і діагностики, які йому гарантує держава. Буде запроваджено принцип нового фінансування, коли, по суті, держава буде оплачувати надані послуги, а не утримання будівель”, – зазначив він.

За його словами, кожен громадянин України отримає право обирати собі лікаря самостійно і укладати з ним контракт на обслуговування.

“Якщо людина розуміє, що це некваліфікований лікар, він може поміняти цього лікаря в будь-який момент. Лікар теж виходить із цього принизливого становища, в якому він весь час перебував. Йому за наші податки буде компенсуватися заробітної плати не менше 20 тисяч гривень на місяць. Це більш ніж гідна зарплата для лікаря. Таким чином будемо очікувати якісних послуг”, – додав активіст.

Також Шерембей повідомив, що в Україні буде запроваджено електронний документообіг, і вся система охорони здоров’я стане прозорою.

“Це начебто прості зміни, але це тотально змінить систему охорони здоров’я в Україні”, – підсумував він.

Читайте також: Евакуатори і штрафи: Рада хоче посилити покарання за неправильну парковку

Джерело.