fbpx
Без рубрики
“Таємна в’язниця” СБУ спорожніла: правозахисники повідомляють про звільнення 13 осіб

Правозахисники з міжнародних організацій Amnesty International і Human Rights Watch повідомляють про звільнення 13 осіб з так званих “таємних тюрем” СБУ.

Про це йдеться у доповіді, опублікованій 29 серпня на сайті Amnesty International.

За даними правозахисників, звільнення відбулось після того, як напередодні вони опублікували доповідь про те, що і СБУ, і сепаратисти незаконно утримують людей, застосовуючи до них тортури.

Перед публікацією звіту Amnesty International і Human Rights Watch зустрілися з головним військовим прокурором Анатолієм Матіосом та передали йому список з 16 осіб, які, за їхніми даними, перебувають в “таємних в’язницях” в Харкові.

Зокрема, у звіті йдеться, що шестеро осіб було звільнено 25 липня, ще семеро – серед яких одна жінка – вийшли на свободу 2 серпня.

12 з 13 звільнених були у списку, який правозахисники передали Матіосу.

Читайте також: Полторак пояснив, чому звільнив Муравського з посади радника міністра оборони

Правозахисникам вдалося поспілкуватися з п’ятьма із звільнених. Троє з них – Микола Вакарук, Віктор Ашихін і Дмитро Корольов запевнили, що домагатимуться справедливості і розповіли, за яких умов потрапили в “таємні тюрми” СБУ.

Віктор Ашихін зазначає, що зник зі свого будинку в Українську, що на Донеччині, 7 грудня 2014 року. За його словами, його тричі переводили в різні місця, щоб приховати від сторонніх спостерігачів.

Микола Вакарук також жив в Українську, а в тюрму він потрапив 9 грудня 2014 року. Чоловіки стверджують, що їх попереджали мовчати про їх утримання у в’язниці і погрожували серйозними наслідками, якщо вони про це проговоряться.

За даними правозахисників, на сьогодні в “таємних в’язницях” СБУ перебуває ще щонайменше п’ятеро осіб, двоє з яких є громадянами Росії.

Читайте також: СБУ затримала вбивцю, якого розшукував Інтерпол майже 20 років (відео)

Джерело.