fbpx
Дозвілля
Так ось чому в воді морщаться пальці! У житті б не здогадався …

Кожен з нас з раннього дитинства знає, що від довгого перебування у воді шкіра на пальцях починає морщитися. Наприклад, коли я був маленьким, батьки дозволяли мені купатися у ванній до тих пір, поки пальчики не покриються зморшками. Вони говорили, що раз пальці вже набрякли від води, пора вилазити. Але чи так це насправді?

Спочатку вчені дійсно пояснювали це явище саме так. На їхню думку, через поглинання вологи площа верхнього шару шкіри збільшувалася, а нижні шари залишалися колишніх розмірів. І нібито через це наша шкіра йшла хвилями.

Але у цій версії було кілька вад. Адже якби наша шкіра дійсно вбирала вологу, то зморшками покривалося б все тіло, а не тільки пальці. Крім того, ще в 1935 році кілька лікарів помітили, що у пацієнтів з ушкодженою нервовою системою шкіра від води не морщилась. Отже, пояснення цьому феномену потрібно шукати в області неврології.

 

Лікарі прийшли до висновку, що зморщення шкіри на пальцях рук і ніг – це мимовільна реакція організму на довге перебування у воді. Але чому саме цей рефлекс викликаний?

Вчені-біологи вважають, що ця реакція організму виробилася в процесі еволюції. Таким чином природа подбала, щоб людина мала краще зчеплення з різними мокрими поверхнями.

 

Зморщена шкіра грає роль своєрідного протектора на шинах. Завдяки зморшках збільшується щільність зчеплення з поверхнею. Так людині набагато простіше зловити рибу в воді або пересуватися по мокрій траві.

І хоча ми давно вже не ходимо босоніж, а мокрі предмети (наприклад, під час миття посуду) беремо гумовими рукавичками, цей рефлекс все ще корисний. Наступного разу, коли будеш приймати душ або ванну, зверни увагу на те, що шматок мокрого мила набагато простіше утримувати тоді, коли пальці покриваються зморшками.

Ось так матінка-природа подбала про те, щоб людина якомога краще мігла пристосуватися до різних умов. Якщо ці відомості стали для тебе несподіванкою, то обов’язково поділися ними зі своїми друзями.

Читайте також: “Для політика це недобре”: астролог озвучив тривожні новини для Порошенка

 

Джерело.

facebook