fbpx
Саморозвиток
“Святий Йосиф – батько любові”, – ділимося думками Папи Франциска

Два роки роки тому, на Різдво, Папа Франциск показав світові особливу ікону із зображенням Пресвятої Родини. Папі подарували образок, який називається “Нехай мама відпочине”.

На іконі зображено, як святий Йосиф заколисує Боже Дитятко. Святий Йосиф ласкаво усміхається до новонародженого Ісуса, який простягає до нього свої рученята. Йосиф, як батько, розуміє, що Богородиці потрібно відпочити. В цій ніжній сцені з повсякденного життя багато сімей впізнали себе, тому ікона дуже зворушила вірних.

Чи часто ми задумуємося над тим, яким батьком був святий Йосиф?

Ділимося думками Папи Франциска.

Святий Йосиф – батько щоденної присутності. Наше життя сплетене й підтримане звичайними людьми – зазвичай забутими – які не з’являються в заголовках газет і журналів. Як багато батьків, матерів, дідусів і бабусь, вчителів маленькими й щоденними жестами показують нашим дітям, як протистояти кризі й переживати її, дивлячись угору та заохочуючи до молитви. Таким був і святий Йосиф.

Кожен може знайти в святому Йосифові людину, яка залишається непоміченою, людину щоденної присутності, стриману та приховану, заступника, підтримку та провідника в хвилинах труднощів. Святий Йосиф нагадує нам, що всі ті, що здаються прихованими або «другорядними» відіграють незрівнянну роль в історії спасіння.

Опікун матері та дитини. Святий Йосиф був опікуном Ісуса та Марії на землі, тож тепер, коли він на небі, продовжує бути опікуном Церкви. Сьогодні Йосиф захищає Церкву, а продовжуючи захищати Церкву, продовжує захищати дитину та її матір.

Святий Йосиф своїм життям ніби хоче сказати нам, що ми завжди покликані відчувати себе опікунами своїх братів, охоронцями тих, хто поруч. Тих, кого Господь довіряє нам через різні обставини життя.

Батько любові. Батьками не народжуються, ними стають. Святий Йосиф знав, як любити, даючи надзвичайну свободу. Він знав, як відійти вбік, аби поставити в центрі свого життя не себе самого, а Ісуса та Марію. Його щастя полягало в даруванні себе своїй сім’ї. Улюблений батько, батько в лагідності, слухняності та гостинності; батько працьовитий, з креативною мужністю.

Ніколи не розчарований і завжди довірливий, Йосиф мовчить, не нарікає, а робить конкретні жести довіри.

Йосиф Обручник, за словами Папи, є небагатослівним: він ніколи не говорить, але діє, він слухає Божу волю і втілює її в життя, не вагаючись.

Світ потребує сьогодні таких батьків, як святий Йосиф.

Фото: Папа Франциск, Інстаграм