fbpx

Святкуй як гуцул. 7 слів на Різдво

Скажіть, а ви коли-небудь бачили як святкують Різдво Ісуса Христа гуцули?

Взагалі, коли я тільки приїхав в Україну, то був сильно закоханий в горян – лемки, бойки, гуцули – люди, які в особливий спосіб плекають, зберігають традиції. А святкування гуцулів – це просто легенда. Ну ви знаєте, що говорять про гуцулів – вони майстри з розмахом святкувати весілля, Пасху, хрещення і Різдво. На жаль, я ніколи ще не святкував Різдво в Карпатах, однак бачив прекрасні відео з Криворівні. Величезна кількість людей виходить церкви, одягнута в свій національний одяг, починають співати колядки, трембітають, співають – це просто прекрасно.

Коли дивишся на них, то розумієш – вони віддаються святкуванню. І це дуже правильний посил. Насправді, через святкування Святого Бога ти можеш причаститися святості. Святкування це один із способів поклоніння і молитви.

Що ми святкуємо на Різдво? Прихід Бога в світ, який був безнадійний. Прихід Бога, який сіє надію, який дає через своє народження, через своє воплочення надію людям. Ну як тут не святкувати?

Всі народи, яких доторкнулася християнська проповідь, які стали християнами і почали святкувати Різдво, святкують його радісно. Чому так? Бо ми сповнюємося радістю, коли сповнюються наші очікування. Насправді, людина всередині має таку немовби частинку душі, яка шукає цієї зустрічі з Богом, шукає наповнення Його присутністю. Коли людина не бачить Бога, то вона пробує цю бажаючу частину душі заповнити чимось, але не Богом. Вона може заповнювати алкоголем, може заповнювати свою душу й серце іншими людьми, якимись відносинами, і буде постійно шукати чим би цю внутрішню бажаючу частину душі наповнити. І ніколи не наповнить, ніколи не осягне радості, хоча шукає. Бо душа насправді покликана радіти. Але покликана радіти присутністю Бога. І це ми насправді осягаємо під час святкування Різдва.

Я б сказав навіть так: ось зараз Різдво уже стукає в наші двері. Господь Ісус стукає в наші двері. Чи Він є очікуваним гостем для тебе? Чи ти насправді розумієш, що в Ньому є повнота радості. Повнота сповнення всіх твоїх сподівань є в Ньому. Все, що шукаєш своєму житті – все є в Ньому. Чи це ти розумієш? Якщо так, то ти насправді будеш святкувати Різдво і будеш учасником святості Господньої. Якщо ти шукаєш Його, ти Його обов’язково зайдеш. Якщо ти просиш Його завітати до твого дому, Він обов’язково завітає.

Любі друзі, ми вже на порозі Різдва, і нас очікує велике свято, бо в цьому святі ми зустрічаємо Великого Святого Бога, який приходить до нас як маленьке немовля.

Я бажаю всім із радістю приготуватися до святкування і все обов’язково буде.

Падре Серж

You cannot copy content of this page