fbpx

Суд постановив повернути авіакомпанію Коломойського у власність держави

 

94,5% акцій ПАТ “Авіаційна компанія “Дніпроавіа” зобов’язано списати на користь держави.

Рішенням господарського суду 30 березня було вирішено 94,5% акцій ПАТ “Авіаційна компанія “Дніпроавіа” (Дніпро) списати на користь держави. Про це написав у Facebook генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Міський голова Дніпра Борис Філатов минулого звернувся до керівництва держави з проханням допомогти в демонополізації місцевого аеропорту.

“У мільйонному місті немає аеропорту. Він належить приватному власнику, який зловживає монопольним становищем. Це викликає абсолютно чітке роздратування серед громадян. І я просив би керівництво держави посприяти місту у вирішенні питання з аеропортом”, – сказав він в ході виступу на засіданні Ради регіонального розвитку в Києві.

Раніше, в лютому 2017 року, міністр інфраструктури Володимир Омелян вказував на обмеження ринку для авіакомпаній з боку міжнародного аеропорту Дніпра.

“Всі аеродроми демонструють зростання. Крім одного – в місті Дніпро, де вирішили “пограти” в монополію і обмежити ринок”, – відзначав він.

За даними Державної авіаційної служби України, аеропорт Дніпра в 2016 році скоротив пасажиропотік на 17,7%. Скороченням пасажиропотоку в минулому році відзначився крім Дніпра тільки аеропорт Ужгорода.

Аеропортом Дніпра управляє авіакомпанія “Дніпроавіа”. Фонд держмайна України наприкінці серпня 2009 року продав 94,572% акцій “Дніпроавіа” ТОВ “Галтера”. В результаті авіакомпанією після приватизації через “Галтера” володіє фінансово-промислова група “Приват”, співвласником якої є бізнесмен Ігор Коломойський.

Читайте також:   Порошенко офіційно дав доручення припинити вогонь на Донбасі з 1 квітня

Джерело.

You cannot copy content of this page