fbpx

Суд може виселяти членів сім’ї власника, який продав квартиру – Верховний суд

Верховний Суд в складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду роз’яснив, чому члени сім’ї власника втратили право користування квартирою після її продажу, передає ЮрЛіга.

Так, право членів сім’ї власника користуватися житловим приміщенням може виникнути і існувати лише при наявності права власності на будинок у особи, членами сім’ї якого вони є. Після припинення права власності у власника (укладено договір купівлі-продажу), члени його сім’ї втрачають право користування житловим приміщенням.

Власник має право вимагати від осіб, які не є членами його сім’ї, а також не належать до кола осіб, які постійно проживають разом з ним і ведуть спільне господарство, усунення порушень свого права власності в будь-який час.

“У справі, що розглядалася, враховуючи, що припинення права користування житлом у колишнього власника, тягне за собою втрату його членами сім’ї права користуватися житлом, місцевий господарський суд дійшов правильного висновку про наявність правових підстав для виселення відповідачів. Право користуватися житлом для членів сім’ї власника може виникати і існувати тільки за умови, якщо особа, членами сім’ї якого вони є, саме володіє правом власності на житло :, – роз’яснено в постанові суду від 25 липня по справі № 638/13030/13-ц /.

Читайте також: Ольга Фарбей: “За борг в 39 тисяч гривень держвиконавці продали мою квартиру вартістю близько мільйона”

Відзначимо, що квартира продавалася 3 рази, позивач, який вимагає виселення, є третім покупцем.

Окремо суд роз’яснив, що тривале користування спірною квартирою, з огляду на зміну власника, не може бути підставою для відмови в захисті прав нового власника на користування житлом на свій розсуд.

You cannot copy content of this page