fbpx
Події
Суд арештував скандального заступника міністра охорони здоров’я (відео)

Дніпровський районний суд Києва застосував до заступника міністра охорони здоров’я Романа Василишина запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі понад 2 млн грн. Таке рішення оголосила слідчий суддя Мирослава Марченко.

“Клопотання слідчого … про застосування запобіжного заходу Р. Василишину у вигляді тримання під вартою задовольнити. Застосувати до Р. Василишина запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб до 3 вересня. Визначити заставу у розмірі 2 млн 856 грн”, — оголосила резолютивну частину рішення суддя.

За словами судді, повний текст ухвали буде оголошений 13 липня.

Крім того, як зазначила М. Марченко, в разі внесення застави на підозрюваного Р.Василишина будуть покладені обов’язки з’являтися до слідства і суду, не покидати без дозволу слідчого місце проживання, здати закордонні паспорти. До того ж, за рішенням суду, Р. Василишин зобов’язаний носити електронний браслет.

Адвокат Р. Василишина Микола Шупеня наголосив під час надання пояснень, що всі зібрані досудовим слідством докази і пред’явлена підозра є незаконними.

Читайте також: Корупційний скандал: щотижня заступник голови МОЗ отримував від пацієнтів 50-100 тисяч грн хабарів (відео)

“Клопотання є безпідставним, необгрунтованим і незаконним… Істотно порушені вимоги КПК, зокрема ч. 5 ст. 216 КПК про те, що дане кримінальне провадження повинне розслідуватися Антикорупційним бюро… Тому я вважаю, що досудове розслідування, яке проводилося до цього часу під контролем прокурора, є незаконним, бо порушено право підслідності”, — наголосив він.

Крім того, за словами адвоката, свідок, на якого посилається прокуратура у клопотанні, казав, що “тільки здогадується, що Сирняк у дружніх стосунках з Василишиним і тільки тому думає про те, що Сирняк збирає кошти з лікарів і передає якусь частину Василишину”.

У свою чергу Р. Василишин сказав, що не збирається покидати Україну і виїжджати з міста. Також, зазначив він, що не зможе впливати на розслідування і свідків, оскільки був відсторонений від посади заступника міністра.

“Я хочу вас просити, щоб ви мені повірили, що я не вчиняв тих протиправних дій, в яких мене обвинувачують. Це нічим не доказано. Я хочу довести до вас, що я не збираюся ні виїжджати, ні ховатися, ні впливати ні на яких свідків”, — зазначив підозрюваний і додав, що просить ухвалити позитивне рішення на його користь.

Читайте також: Заступника міністра охорони здоров’я України впіймали на хабарі

Джерело.