fbpx

Субсидії перерахують ще раз

Управління соцзахисту обіцяє ще раз переглянути розмір допомоги тим, хто її втратив, — через зміни у порядку надання субсидій, пише газета “Експрес”.

Цими днями багато хто виявив, що у квитанціях у графі, до у попередні місяці зазначали розмір субсидії, несподівано з’явилася цифра нуль. Звісно, люди кинулись обривати телефони соцслужб.

— У квітні закінчився опалювальний період. І у травні почали перераховувати розмір субсидії на неопалювальний, літній період, — розповідає Леся Дронь, начальник вiддiлу пiльг, соцiальних допомог i компенсацiйних виплат управлiння соцзахисту Львівської мiськради. — Крім того, були внесені зміни до порядку надання субсидій — доходи для окремих категорій мешканців обраховують по-новому.

До прикладу, якщо в помешканні живе студент, який платить за навчання, йому до сукупного доходу сім’ї за кожний місяць враховують дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (тепер — 1450 гривень). Раніше для такої категорії мешканців дохід встановлювався на рівні 0 гривень.

Читайте також: Фахівці розповіли, кому потрібно терміново переоформляти субсидії

Збільшено також розміри доходів, які враховують до сукупного доходу для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку. Зокрема, для платників єдиного податку першої групи — до двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (до травня — один прожитковий мінімум), для платників єдиного податку другої групи — до трьох розмірів прожиткового мінімуму (раніше було два), для платників єдиного податку третьої групи — до чотирьох розмірів (було три). Це вплинуло на призначення субсидій.

У травні львів’янам не подавали понад 14 днів гарячу воду. А новий порядок надання субсидій, який діє з 30 квітня, не передбачає призначення субсидій на цю послугу, якщо її не надають понад 14 днів упродовж місяця. Тим часом збільшується норма споживання холодної води з 2,4 до 4 кубометрів.

А ще зменшено норми споживання газу. Раніше у помешканнях, де було гаряче водопостачання і лише газова плита, норма споживання до 30 квітня становила 6 кубометрів на особу, тепер — лише 4,4 кубометра. Усі перелічені чинники вплинули на те, що деяким мешканцям не призначили субсидії на літній період.

— Навіщо повторно проводити перерахунок розміру субсидій?

— Під час автоматичного перерахунку субсидій ми зверталися з електронними запитами до фіскальної служби, але так і не одержали інформацію про доходи деяких мешканців. Тому повторно здійснюємо автоматичний перерахунок субсидій за травень усім без винятку мешканцям. Отож, можливо, що серед тих, кому, згідно з першим перерахунком, субсидії не належаться на літній період, таки нарахують цю державну допомогу.

— І що тоді?

— У такому разі ці субсидії за травень і червень будуть відображені у квитанціях, які мешканці отримають у липні.

Богданна МАРТИНИК

Джерело.

You cannot copy content of this page