fbpx
Події
Фахівці розповіли, кому потрібно терміново переоформляти субсидії

Останнім часом змінилися правила розрахунку субсидії. Це пов’язано з набранням чинності Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» № 319 від 27 квітня 2016 року.

Про те, кому допомогу переоформлять автоматично, а кому потрібно поспішити її відновити, розповіли фахівці Арцизького управління соціального захисту населення Одеської області, – повідомляє Napensii.

Тепер субсидія на квартплату, світло, газ, воду та централізоване опалення призначається з місяця звернення за цим видом державної допомоги і до кінця опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців.

Раніше допомогу давали на календарний рік, Оскільки опалювальний сезон офіційно закінчився 30 квітня, то будуть призначені субсидії з травня 2016 року по квітень 2017 року включно.

Проте в цьому правилі є винятки. Субсидія на тверде паливо і скраплений газ, як і раніше, призначається на календарний рік. Якщо така субсидія не призначена в 2016 році до вступу в силу зазначеного вище документа, для її виплати необхідно подати заяву та декларацію про доходи.

У зв’язку з цим всі споживачі, які отримували допомогу на комуналку в 2015 році, повинні найближчим часом надати ці документи до територіального Управління соціального захисту населення або в сільраду. У такому разі їм розрахують субсидію на тверде паливо та скраплений газ з 1 січня 2016 року.

Також слід врахувати, що з 1 травня споживачам за їх вибором надаються або пільги, або субсидії. Це стосується також допомоги на придбання твердого палива та скрапленого газу.

Якщо раніше людина отримував пільгу і субсидію одночасно, то тепер їй автоматично перестануть платити пільгу, а залишать субсидію. У той же час, якщо споживач віддає перевагу пільгам, йому необхідно написати відповідну заяву.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в Україні розмір субсидії за рік зріс у чотири рази.

Джерело.