fbpx

Сталий пенсійний вік та жодного замороження мінімалки. Оприлюднено результати угоди МВФ і України (відео)

За словами міністра соцполітики, жодних “апокаліптичних” речей новий Меморандум МВФ не передбачає.

Міжнародний валютний фонд вітає досягнення угоди щодо третього перегляду програми реформ з владою України і сподівається на подальшу співпрацю у сфері реформування пенсійної системи, яка не передбачає підвищення пенсійного віку та заморожування мінімальної зарплати. Про це заявив глава департаменту зовнішніх звязків Фонду Джеррі Райс, повідомляє intermarium з посиланням на ТСН

“Ми були раді повідомити про те, що погодили третій перегляд програми. Якщо ви звернете увагу на історію відносин з Україною, це, мабуть, вперше, коли ми так далеко просунулися у виконанні наших спільних програм”, – сказав Райс.

Також під час брифінгу у Вашингтоні він заявив, що український уряд розробляє модель пенсійної реформи спільно з МВФ.

“Ми розуміємо ті виклики, з якими зустрілася сьогодні Україна. Наша мета, мета всієї програми реформ – допомогти уряду і громадянам подолати всі складнощі і повернути країну на шлях розвитку та економічного зростання”, – сказав Райс.

За його словами, для забезпечення достойної пенсії для громадян України реформа є вкрай важливою і МВФ разом з українською владою працює над прийнятною моделлю реформи пенсійної системи.

Також, за словами міністра соціальної політики Андрія Реви, оновлений Меморандум про продовження програми реформ не містить зобов’язань влади нашої країни, що передбачають заморожування мінімальної зарплати, заборону на роботу для пенсіонерів, а також загального підвищення пенсійного віку.

“В остаточному варіанті Меморандуму відсутні норми про заморожування мінімальних зарплат на три роки, про заборону пенсіонерам працювати. Там відсутнє підвищення пенсійного віку. Жодних апокаліптичних речей у меморандумі немає. І ви зможете в цьому переконатися”, – наголосив міністр.

Зазначимо, ключовим завданням реформи має стати встановлення справедливого розміру пенсійних виплат з одночасним скороченням дефіциту бюджету Пенсійного фонду, який наразі перевищує 140 млрд грн.

Як очікується, засідання Ради директорів МВФ з питання виділення Україні чергового кредитного траншу та подальшого плану реформ відбудеться 20 березня.

Читайте також:У МЕРЕЖІ ПОКАЗАЛИ “ЗВІРА”, ЩО ЛІКВІДУВАВ РОСІЙСЬКОГО СНАЙПЕРА (ФОТО)

You cannot copy content of this page