fbpx

Стала відома дата надання Україні Томосу

Українська помісна православна церква може отримати Томос Вселенського патріархату 9-11 жовтня 2018 року.

Про це заявив український історик і релігієзнавець Ростислав Мартинюк. Він не виключив що надання Томосу “може перенестися на листопад, на грудень”, “але точно в цьому році”, пише “Обозреватель”

“Томос, за перевіреними даними, повинен бути оголошений на синаксі, який відбудеться на Фанарі в Стамбулі з 9 до 11 жовтня. Відповідно, двоє екзархів Константинополя вже активно працюють в Україні. Всі документи, всі формальності дотримані. Вони поїдуть до Стамбулу на це засідання і за підсумками звіту цих двох екзархів це вже буде остання крапка. І патріарх може оголосити надання Томосу безпосередньо”, – пояснив він.

Після отримання автокефалії, зазначив релігієзнавець, почнеться усунення УПЦ МП із релігійного життя України.

Читайте також: ”ДИВИЛАСЬ В ОЧІ ТА БРЕХАЛА!” СКAНДАЛЬНА ВЕРОНІКА ДІДУСЕНКО ЗРОБИЛА ЗАЯВУ НА КАМЕРУ (ВІДЕО)

“Ми маємо велику структуру Московської патріархії в Україні, існування якої сьогодні поставлено під знак питання, оскільки ми отримуємо Томос від Константинопольської патріархії, яка визнає автокефалію Української церкви. І, відповідно, структури Московської патріархії, які домінували всі ці 25-30 років в Україні, вони будуть тим чи іншим чином усуватися. І з релігійного, і з відкритого, і з будь-якого іншого поля”, – зазначив Мартинюк.

You cannot copy content of this page