fbpx

Сьогодні, за дев’ять місяців до Різдва Пресвятої Богородиці, Церква відзначає Свято Її Непорочного Зачаття святою Анною. Пропонуємо думки святого Івана Павла ІІ про сьогоднішнє свято

Сьогодні, за дев’ять місяців до Різдва Пресвятої Богородиці, Церква відзначає Свято Її Непорочного Зачаття святою Анною. Пропонуємо думки святого Івана Павла ІІ про сьогоднішнє свято.

– Це важливе Марійське свято припадає на час Різдвяного посту, періоду пильного та молитовного приготування до Різдва. Марія, яка краще за всіх знала, як уважно чекати Господа, веде нас і показує, як зробити нашу подорож до Святої Вифлеємської ночі більш життєвою. З нею ми проводимо ці тижні в молитві і, керуючись її яскравою зорею, поспішаємо здійснити духовну подорож, яка приведе нас до Різдва.

– Сьогодні Церква святкує Непорочне Зачаття Пресвятої Діви Марії. Якщо Христос – це день, який ніколи не гасне, то Марія – Його світанок, що сяє красою.

– Непорочне Зачаття Пресвятої Діви Марії світить, як світло для людства в усі віки. На початку третього тисячоліття воно веде нас до надії на Бога, віри у Його спасіння та вічне життя.

– Людина дивиться на зовнішність, а Господь дивиться на серце. І серце Марії було цілком налаштовано на виконання Божої волі. Тому Пресвята Богородиця є зразком християнського очікування і надії. В її серці немає егоїзму: вона нічого не бажає собі, крім Божої слави і людського спасіння. Для неї привілей бути збереженою від первородного гріха не є приводом для хвали, а є приводом для повного служіння.

– Фоном сьогоднішнього свята є біблійна ікона Благовіщення, коли пролунало таємниче привітання ангела: “Радуйся, благодатна, Господь з тобою!”. Ось Марія, якою її зачав Бог і побажав її у своєму незбагненному плані: Божа Матір сповнена божественної любові, усієї доброти, усієї краси, усієї святості.

– Непорочна Діва, однак, запрошує нас не зосереджуватись на Ній, а перейти далі й якомога більше увійти в таємницю, в якій Вона була зачата: таємницю Бога. Як місяць сяє світлом сонця, так і бездоганний блиск Марії повністю співвідноситься з блиском Спасителя. Мати веде нас до свого Сина; завдяки їй ми приходимо до Христа. З цієї причини Данте Аліг’єрі доречно зазначає: “що тільки її сяйво може спонукати вас побачити Христа”.

– У Марії, новій Єві, Матері нового Адама початковий, дивовижний план любові Батька було відновлено ще дивовижнішим способом. Тому Церква з вдячністю проголошує: “Через Тебе, Пречиста Діво, повернуто нам життя, яке ми втратили”.

– Марія була мила Богові через своє смирення. Небесному посланцю вона відповіла: “Ось я слуга Господня, нехай буде мені за словом твоїм”. З таким самим внутрішнім настроєм віруючі покликані прийняти божественну волю за будь-яких обставин.

Підготувала Галина Андрусів

You cannot copy content of this page